دکوراسیون داخلی

5 ایده دکوراسیون اطراف تلویزیون در اتاق نشیمن

5 ایده دکوراسیون اطراف تلویزیون در اتاق نشیمن

یکی از کاربران دکومبل پرسید بود : “چگونه می‌توان دیوار اطراف تلویزیون را تزئین کرد؟ این یک سوال عمومی و پرطرف دار است. سال‌هاست که یکی از اصلی‌ترین وظایف یک طراح دکوراسیون، پنهان کردن تلویزیون است.

زمانی که تلویزیون ال سی دی به شکل و شمایل امروزی وارد بازار شد، از خیلی جهات زیبا و خاطره انگیز بود ولی برای خیلی ها هم این نوع زیبایی را دوست نداشتن و دوست داشتن این تی وی بزرگ را به یک شکلی در اتاق نشیمن مخفی کنند. با این حال مالکان این خانه ها با وجود قیمت بالای تلویزیون ال سی دی صاف مشکل نشدند.

اما با پایان یافتن شگفتی تلویزیون جدید، بسیاری از آنها با خود فکر کرند که چگونه باید دیوار اطراف تلویزیون را تزئین کنند. بدون در نظر گرفتن وجود شومینه، ترتیب دادن اتاق پذیرایی در اطراف تلویزیون سیاه رنگ بزرگ می‌تواند چالشی باشد. در اینجا 5 ایده دکوراسیون اطراف تلویزیون در اتاق نشیمن با ما همراه باشید.

یکمی تیرگی و سیاهی اضافه کنید

متأسفانه، تلویزیون بزرگ و براق صفحه‌ای صاف تلویزیون اتاق را کاملاً تصاحب می‌کند. در اتاق‌هایی با دکوراسیون سنتی‌تر و هنگامی که سفیدی تریم نیز وجود دارد، یکی از راه‌حل‌ها این است که از جزئیات و لوازم جانبی دیگری در رنگ سیاه استفاده کنید.

در این حالت، تلویزیون بر روی یک صفجه سیاه تیره قرار می گیرد که به تثبیت رنگ اتاق کمک زیادی می‌کند. این عنصر و جزئیات سیاه در دکوراتیو وسایل پرزه‌ها و میز کناری به چشم شما کمک می‌کنند تا در اتاق حرکت کنید و توازنی بین حفره سیاه تلویزیون ایجاد کنید.

مخفی کردن تلویزیون با یک رنگ تاریک 

آیا هنوز از درخشش تلویزیون سیاهی که از دیوار بیرون می‌آید، خوشتان نمی‌آید؟ با یک دیوار پشتی با رنگ تیره، مانند سیاه، قهوه‌ای، نیرویی یا خاکستری غلیظ، تلویزیون خود را می توانید مخفی کنید.

استفاده رنگ تیره و کاغذ دیواری در دکوراسیون اطراف تلویزیون

استفاده رنگ تیره و کاغذ دیواری در دکوراسیون اطراف تلویزیون

این اتاق با استفاده از یک پس زمینه از ونیر چوب تیره، تلویزیون را پنهان کرده است. همچنین تعداد زیادی کاغذ دیواری زیبا استفاده کرده است که همین منظور را برآورده می‌کنند. این یک راه‌حل بسیار خوب است اگر شما بیشتر به سبک کم‌جاذبه علاقه دارید و نمی‌خواهید دیوارهای خود را با آثار هنری یا کتاب‌ها پر کنید.

توجه را به چیز دیگری در اتاق جلب کنید

استفاده از آینه شگفت‌انگیز در این اتاق نقش مهمی را به خود اختصاص داده است. تلویزیون در یکی از اطراف قرار گرفته است و در نتیجه اهمیت ثانویه‌ای به آن داده شده است.

استفاده از آینه در دکوراسیون اطراف تلویزیون در اتاق نشیمن

استفاده از آینه در دکوراسیون اطراف تلویزیون در اتاق نشیمن

راهنمایی: در تنظیم مبلمان یک اتاق، به ویژه اتاق نشیمن خود، نیازی به جلب تمام توجه به تلویزیون نیست. حتی اگر مبلمان به سمت تلویزیون تمرکز داده شده ، چند صندلی با جانبی جلومبلی و عسلی که انگار تلویزیون را نادیده می‌گیرند، کمک می‌کنند تا تمرکز را از آن جدا کنید.

سنگ تیره و براق به تعادل تلویزیون تیره بالای آن کمک زیادی می‌کند. اگرچه استفاده از چوب در این اتاق سفید است، اما حتی کمترین مقدار سیاه در پایه میز و پایه صندلی و الگوی گرافیکی تیره فرش، نور و تاریکی‌ها در این اتاق را متعادل می کند. آویز فلزی و نمایش هنری اشیا در کنسول سمت راست، نگاه شما را از تلویزیون به شومینه مرکزی به سمت خود جلب می‌کند.

فضای خالی اتاق نشیمن را پر کنید

کتاب‌ها، لوازم جانبی و تصاویری که در اطراف تلویزیون قرار می‌گیرند، باعث می‌شوند صفحه تلویزیون به‌طور عملی نامرئی شود. اگر شما قفسه‌های داخلی برای پر کردن با کتاب ندارید، فقط دیوار خود را با هنر و عکاس پر کنید یا با آینه کنسول و جاکفشی پرکنید.

از میز تلویزیون استفاده کنید

بزرگترین ایرادی که می شد گرفت درباره تلویزیونی است که بی‌وزن روی دیوار قرار دارد. تلویزیونی که بر روی دیوار باشد، انسان را به یاد یاد اتاق عمل می‌اندازد این به نظرم ظاهری نامطلوب برای یک اتاق نشیمن است. حتی زمانی که تلویزیون به دیوار نصب شده است، افزودن یک کنسول زیبا یا میز تلویزیون به پر کردن فضای زیر آن کمک زیادی می‌کند.

استفاده از میز تلویزیون مدرن در دکوراسیون

استفاده از میز تلویزیون مدرن در دکوراسیون

این فضا نشان دهنده بسیاری از این ایده‌های جالب در عمل است: قفسه‌های متقارن پر از اسار هنری و اشیاء، توجه را از تلویزیون به خود جلب می‌کنند. 

2 دیدگاه در “5 ایده دکوراسیون اطراف تلویزیون در اتاق نشیمن

  1. سهیلا بهرامی گفت:

    عالی ممنون‌از نقطه نظرات‌مفیدتون

    1. مهرسا دکو مبل گفت:

      ممنون از نگاهتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *