دکوراسیون داخلی

چگونه میخ پرچ را باز کنیم + فیلم آموزشی

چگونه میخ پرچ را باز کنیم

اگر به دنبال اتصال دائمی هستید پرچ ها بهترین گزینه هستند. البته گاهی لازم است میخ پرچ را به هر دلیلی باز کنید. اما سوالی که پیش می آید چگونه میخ پرچ را باز کنیم؟ در این مقاله سعی شده به صورت کوتاه اطلاعاتی مفید و کاربردی در رابطه با میخ پرچ و انواع این اتصال دهنده را بیان کنیم و به صورت خاص به نحوه باز کردن پرچ با ابزار های مخطلف بپردازیم در ادامه با دکومبل همراه باشد. ‌‌‌

باز کردن میخ پرچ با دریل

امروزه از پرچ ها در همه صنایع کوچک و بزرگ از کمد لباس گرفته تا صنایع بزرگ مثل خودرو سازی استفاده می شود ترفندها و راه حل های زیادی برای جدا کردن پرچ وجود دارد یکی از رایج ترین روش های باز کردن پرچ و سایر پرچ ها استفاده از دریل است.برای این کار نیاز یه یک دریل با یک مته مناسب با اندازه میخ پرچ استفاده شده دارید باید توجه داشته باشید برای سوراخ کردن پرچ حتما از یک مته اندازه مناسب استفاده کنی مته باید هم انداره میخ پرچ باشد دریل را روشن کرده و با سرعت مناسب دور دریل و میخ پرچ را سوراخ کنید و عمل جدا سازی را انجام دهید.

در مرحله آخر زمانی که موفق به بیرون آوردن پرچ می شوید، معمولاً گلاهک پرچ در مته گیر می کند، برای این کار از یک انبردست استفاده کرده و به خوبی میخ را نگه دارد و دریل را معکوس چرخاندهو کلاهک را جدا کند فقط مراقب باشید به دریل آسیبی وارد نشود

باز کردن میخ پرچ با انبر پرچ

استفاده از ابزارهای ویژه برای باز کردن پرچ یکی از ساده ترین و راحت ترین راه ها برای باز کردن پرچ است. به این ابزار انبر پرچ یا تفنگ پرچ نیز می گویند. این دستگاه بر روی کلاهک یا سر پرچ قرار گرفته و با اعمال فشار مناسب، پرچ را باز می‌کند. با استفاده از انبر پرچ برای باز کردن میخ پرچ و انتصالات و سوراخ پرچ آسیبی نمی بیند. پرچ بازکن ها در دو نوع دستی و اتوماتیک در بازار موجود است.

باز کردن میخ پرچ با دست

برای باز کردن پرچ با دست نیاز به یک پیچ گوشتی دو سو و چکش دار لبه پیچ گوشتی را کنار کلاهک میخ پرچ قرار دهید و با چکش به پیچ گوشتی ضربه بزنید به نحوی که کلاهک پرچ جدا شود و میخ پرچ را بتوانید جدا کنید احتما در این روش نکات ایمنی را در نظر بگیرد تا اسیبی نبینید.

باز کردن میخ پرچ با دست

باز کردن میخ پرچ با دست

باز کردن میخ پرچ با سنگ فرز

از دیگر روش های باز کردن میخ پرچ استفاده از دستگاه سنگ فرز است کار کردن با این دستگاه نیاز به ادم های فنی و متخصص دارد اگر تازه کار هستید و با نحوه کار سنگ فرز آشنا نیستد به هیچ عنوان از این دستگاه به دلایل خطرات زیاد استفاده نکنید.

در ابتدا سنگ مناسب را در دستگاه ببندید و دستگاه را روشن کنید و کلاهک پرچ را در یک چشم به هم زدن از بین ببرید به همین راحتی.

باز کردن میخ پرچ با سنگ فرز

باز کردن میخ پرچ با سنگ فرز

اگر شما هم تجربه ای در برای باز میخ پرچ دارید و اگر روش های راحت تری بلد هستید حتما در قسمت نظرات تجربه خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *