دکوراسیون داخلی

چگونه تشک مبل را تعمیر کنیم + عکس و فیلم

چگونه تشک مبل را تعمیر کنیم

تعمیر مبل فوم یا تعویض مبل فوم یکی دیگر از گزینه های تعمیر مبلمان است. اگر مدت زیادی از خرید مبل نمی گذرد، می توانید با یک تعمیر کوچک مبلمان خود را بازسازی کنید، این کار با روش های مختلفی انجام می شود و شما می توانید به سادگی فم هار در خانه تعویض و یا تعمیر کنید در این مطلب به شما می گوییم که چگونه تشک مبل را تعمیر کنیم در ادامه با دکومبل همراه باشید.

یکی از مهم ترین قسمت های یک مبل، قسمت نشیمن است که هم جلوه زیبایی به مبلمان می دهد و هم در هنگام نشستن روی مبل راحتی را فراهم می کند. خوشبختانه تعمیر مبل با فوم و اسفنج یکی از ساده ترین کارهای تعمیر مبل است. با انجام آموزش گام به گام زیر می توانید کوسن مبل خود را در منزل تعمیر کنید.

میزان از بین رفتن قسمت نشیمن مبل بسته به کیفیت متریال استفاده شده و عمر مفید مبلمان متفاوت است اما در هر صورت فوم یا اسفنج مبل عمر مفیدی دارد. اگر مبلمان شما از نوع راحتی است و مانند برخی از مبل های استیل دارای رنگ بدنه نیست، می توانید با انجام مراحل زیر، اسفنج مبل را در خانه تعویض کنید.

تشک نشیمن مبل

تشک نشیمن مبل یا همان فوم مبل در ابعاد مختلفی در بازار به صورت آماده وجود دارد به راحتی می توانید از طریق اینترنت و یا خرید حضوری این فوم ها را با توجه به ابعاد خودتون خریداری کنید و با فوم کهنه مبل تعویض کنید. این فم ها در مدل های فم سرد و کرگ و همچنین به صورت اسفنج در بازار وجود دارند.

تشک نشیمن مبل

تشک نشیمن مبل

جا زدن ابر مبل

جا زدن ابر مبل یا طریقه انداختن روکش مبل کار بسیار آسان و راحتی است برای این کار کافی است فوم یا اسفنج را با دست یا در بین دوپای خودتون تا کنید و داخل کاور قرار دهید و هنگامی که داخل فم داخل کاور قرار گرفت فم را آزاد کنید به همین راحتی

  1. در اولین قدم تعمیر فوم مبل در منزل، باید قسمت بالای نشیمن مبل را باز کرده و فوم یا اسفنج را از داخل آن جدا کنید. اگر قسمت بالای مبل تختخواب شو شما زیپ ندارد، از کاتر برای باز کردن آن از درزها استفاده کنید.
  2. در مرحله بعد، پارچه رویی تشک مبل را به سمت بیرون برگردانید تا بتوانید فوم مبل را اندازه بگیرید و برش دهید.
  3. حالا ابعاد لبه های درز تشک را از یک سر تا سر دیگر به همراه عمق تشک اندازه بگیرید و در یک برگه یادداشت کنید. توصیه می شود برای تعویض موفقیت آمیز تشک مبل، عمق، عرض و ارتفاع رویه را با دقت اندازه گیری کنید تا اندازه فوم مبل به طور دقیق اندازه گیری شود.
  4. به هر سایزی که در مرحله قبل نوشتید 3 سانتی متر اضافه کنید، مثلا اگر 45 سانتی متر نوشتید به 48 سانتی متر تغییر دهید.
  5. با توجه به اندازه گیری های کتبی خود، فوم پلاستیک را با خودکار و متر علامت گذاری کنید و با تیغه برش فوم خریداری شده از قبل را شروع کنید که در این مرحله مهم است. و چه کاری باید انجام دهید؟ فوم باید بریده شود تا بتوانید با چسب مخصوص به قطعه دیگری بچسبانید و دوباره استفاده کنید.
  6. حال در این مرحله از تبدیل مبل تختخواب شو در منزل باید فوم بریده شده را روی مبل خود قرار دهید.
  7. برای سهولت در این مرحله، می توانید فوم را از عرض تا کنید و سپس آن را در قسمت بالایی مبل قرار دهید.
جا زدن ابر مبل

جا زدن ابر مبل

فوم سرد بهتر است یا اسفنج

اسفنج و فوم سرد هر دو کیفیت بالایی برای استفاده در مبلمان و صندلی دارند. اسفنج ضخامت های مختلفی دارد و کیفیت آن به ضخامت آن بستگی دارد. به طور کلی فوم ها نسبت به اسفنج ها عمر بیشتری دارند. و در طول زمان دیر تر گود می شود و عمر بالاتری دارد و اکثرا در مبل های امروزی از فوم سرد به جای اسفنج استفاده می شود.

همچنین اگر می خواهید خودتون مبل را در خانه تعمیر کنید به شما توصیه می کنیم مطلب چگونه مبل درست کنیم را مطلاعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *