دکوراسیون داخلی

چگونه چای ساز را تمیز کنیم + جرم گیری چای ساز شیشه ای و استیل

چگونه چای ساز را تمیز کنیم؟

امروزه چای ساز یکی از لوازم ضروری هر خانه محسوب می شود و شما دوست دارید در سریع ترین زمان ممکن چایی خودتون رو آماده کنید و همرا خانواده جلوی میز تلویزیون بنشنید و فیلم مورد علاقه خودتون رو تماشا کنید زیرا کار شما را به سرعت انجام می دهد. در واقع شما روزی حد اقل چند بار به چای ساز مراجعه می کنید، زیرا نیاز به نوشیدن چندبار چای دارید و به همین دلیل این محصول در هر خانه جز لوازم پر استفاده و پر مصرف است و نیاز به نضافت و رسیدگی دارد.

در این مقاله به شما می گوییم چگونه چای ساز را تمیز کنیم و به شما توضیح دهیم که چگونه این ذرات و رسوبات را به بهترین نحو از بین ببرید تا چای ساز شما کثیف نشود، چای ساز تمیز آن را نگه دارید و لذت ببرید. با ما همراه باشید تا راه های ساده و خانگی برای از بین بردن رسوبات چای ساز را به شما بگوییم.

هر چند وقت یکبار چای ساز را تمیز کنیم؟

سوال اصلی و اساسی که بسیاری از شما از خود می پرسید این است هر چند وقت یکبار چای ساز را تمیز کنیم؟ برای پاسخ به این سوال، واقعاً بستگی به این دارد که چقدر از چای ساز خود استفاده می کنید. توصیه می کنیم این کار را بعد از هر بار استفاده یا در پایان روز انجام دهید، اما نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که باید هر روز پس از شستشو خشک شود و از هرگونه لکه و اثر انگشت پاک شود تا در آینده به توده های سفت تبدیل نشود با ادامه مطلب همراه دکومبل باشد.

مشکل ذکر شده شامل همه لوازم خانگی منزل شما تحت تاثیر قرار می دهد. اگر می خواهید از لوازم خانگی به خوبی مراقبت کنید؛ باید توجه داشته باشید که این شستشو و نظافت باید به صورت روتین، روزانه و منظم انجام شود، زیرا اگر فقط مقدار کمی کثیفی را از دستگاه پاک کنید، بدیهی است که نیازی به شستشوی کامل ندارید، که در مورد چای ساز نیز صدق می کند. این مورد بسیار بیشتر قابل مشاهده است.

جرم گیری چای ساز شیشه ای و استیل

جرم گیری چای ساز شیشه ای و استیل

ایا میشود چای ساز را شست

اکثر خانم های ایرانی از خودشون می پرسن ایا میشود چای ساز را شست میتونم قسمت بیرونی چای ساز برقی رو زیر شیر آب بشورم؟ خراب نمیشه؟ در جواب باید بگوییم خیر مشکلی ندارد ولی حتما بعد از شستو شو کامل بزارید خشک شه بعد به برق بزنید.

جرم گیری چای ساز شیشه ای و استیل

حال به موضوع اصلی می رسیم و می خواهیم نحوه تمیز کردن چای ساز را به صورت اصولی برای شما توضیح دهیم. منظور ما این است که از این طریق می توانید هرگونه زباله و رسوب داخل چای ساز را از بین ببرید. برای تمیز کردن چای ساز، حتی بهترین چای ساز دنیا، می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

یکی از مواردی که در نگهداری صحیح و افزایش طول عمر چای ساز خود باید به آن توجه کنید، تمیز کردن به موقع دستگاه پس از استفاده طولانی مدت می باشد.شما با تمیز کردن چای ساز به افزایش طول عمر آن کمک کرده و یک نوشیدنی باکیفیت را در اختیار خواهید داشت. در این ویدئو ما به شما فرمولی طبیعی برای تمیز کردن چای ساز شیشه‌ ای را معرفی می‌کنیم.

جرم گیری چای ساز با سرکه

قبلا در مورد شستشوی روزانه چای صحبت کردیم و گفتیم که باید از مایع ظرفشویی استفاده کنیم، اما اگر می خواهید تفاوت زیادی ایجاد کنید، بهتر است سراغ مواد شوینده طبیعی بروید که در همه خانه ها یافت می شود. یکی از موثرترین و مفیدترین مواد پاک کننده سرکه است. بهتر است چای ساز خود را ماهی یک بار با سرکه تمیز کنید.

چای ساز را با آب پر کنید. بهتر است آن را با آب بیشتری پر کنید. سپس سرکه سفید را داخل آن بریزید. می توانید مقدار کل سرکه را تعیین کنید. سپس کتری را در چای ساز قرار دهید و دستگاه را روشن کنید. دستگاه را روشن نگه دارید و آب و سرکه داخل چای ساز را کاملاً بجوشانید. پس از توقف جوش، اجازه دهید مخلوط به مدت چند ساعت در قابلمه بماند. سپس آن را خالی بگذارید که باعث دم کشیدن و تمیز شدن چای ساز می شود.

برای از بین بردن بوی سرکه کافی است آن را با آب ساده بشویید. اگر هنوز رسوب و نمک در قوری وجود داشت، نصف قوری را با سرکه و نصف را با آب معمولی پر کنید، سپس اضافه کنید، محلول را به دمای کافی برسانید، تکرار کنید، سپس آبکش کنید و آبکشی کنید. از نو. یعنی این مرحله را دو بار پشت سر هم انجام دهید.

جرم گیری چای ساز با لیمو

لیمو می تواند یک پاک کننده عالی و موثر باشد. مهمتر از همه، هیچ گونه مواد شیمیایی مضر ندارد. بنابراین اگر می خواهید بدانید که چگونه چای را برای از بین بردن رسوبات و زباله ها تمیز کنید، این روش را امتحان کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دو عدد لیمو را برش دهید. نصف لیموی دیگر را بردارید و به قطعات کوچک برش دهید.

جرم گیری چای ساز با لیمو

جرم گیری چای ساز با لیمو

کتری چای را با آب پر کنید و لیموهای برش خورده را به کتری اضافه کنید. هم بزنید و صبر کنید تا بجوشد و کاملا داغ شود. وقتی چای ساز خود به خود می میرد، این مخلوط آب و لیمو را در کتری چای ساز نگه دارید. می توانید محتویات آن را دور بیندازید و چندین بار با آب خالی بشویید. دوباره کتری را با آب خالی پر کنید، آن را روی چای ساز قرار دهید و صبر کنید تا دوباره بجوشد تا رسوبات و زباله ها از داخل آن خارج شود. اگر به دنبال راهی برای از بین بردن بوی بد چای کتری هستید؛ این روش ممکن است برای شما مفید باشد.

جرم گیری چای ساز با جوش شیرین

روش دیگر برای تمیز کردن چای ساز برای جرم گیری و رسوب زدایی استفاده از جوش شیرین است. 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را داخل دستگاه بریزید و آن را با آب پر کنید. سپس دستگاه را روشن کنید، صبر کنید تا آب بجوشد و این محلول را یک شب در داخل چای ساز نگه دارید. سپس آن را آبکشی کنید. یک بار به طور کامل چای ساز با آب معمولی بجوشانید سپس آب را دوباره خالی کنید و در نهایت کار تمام است .

از بین بردن رسوب چای ساز با نوشابه

حتما چای ساز را پس از استفاده از نوشابه کاملاً شستو شو دهید تا رسوبات از بین بروند، زیرا نوشابه می تواند بر طعم چای شما تأثیر بدی بگذارد. برای رفع رسوب چای ساز شیشه ای با نوشابه، مراحل زیر را با دقت دنبال کنید.

از بین بردن رسوب چای ساز با نوشابه

از بین بردن رسوب چای ساز با نوشابه

  1. یک چای ساز را با آب داغ پر کنید و جوش شیرین را به آب اضافه کنید.
  2. محلول را هم بزنید تا خوب مخلوط شود.
  3. اجازه دهید محلول به مدت 15 دقیقه در چای ساز بماند تا عمل کند
  4. محلول را تخلیه کرده و قوری را با آب گرم بشویید.

چگونه بیرون چای ساز را تمیز کنیم؟

درست است که داخل چای ساز نیاز به توجه زیادی دارد، بیرون چای ساز می تواند باکتری ها، چربی ها و زباله ها را جمع کند، بنابراین باید بدانید که چگونه بیرون را تمیز کنید. می توانید بیرون چای ساز را روزانه با مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی همانند سایر ظروف آشپزخانه بشویید.

سخن پایانی

اگر می خواهید یک لوازم خانگی جدید بخرید، همیشه باید در مورد آن اطلاعات کسب کنید. احتمالاً بسیاری از افراد ابتدا لوازم خانگی می خرند و سپس به این فکر می کنند که برای افزایش عمر خود چه کاری انجام دهند. اگر قبلا این کار را انجام داده باشید، قطعا استفاده بهتری از این لوازم خانگی جدید خواهید داشت،

اما هنوز دیر نشده است. اگر چای ساز خانگی دارید و می خواهید بدانید که چگونه رسوبات و ذرات داخل آن را پاک کنید، این مقاله برای شما مفید است. نحوه تمیز کردن روزانه دستگاه چای ساز را به تفصیل توضیح داده ایم و همچنین به شما گفته ایم که چگونه چای ساز خود را بشویید تا تفاله ها و ذرات آن از داخل تمیز شود.

همچنین چند ماده طبیعی را به شما معرفی می کنیم که می توانند در از بین بردن جرم و رسوبات موثر است. در پایان نکاتی را در مورد نحوه مراقبت از چای ساز به شما ارائه کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *