دکوراسیون داخلی

راهنمای خرید میز ناهار خوری | چطور یک میز غذاخوری مناسب بخریم؟

رهنمای خرید میز ناهار خوری

غذا خوردن یکی از کارهاییست که در طول روز حدودا سه بار آن را انجام می دهیم، غذا خوردن در زمان های قدیم همراه با انداختن یک سفره روی زمین انجام می شد، در صورتی که امروزه بیشتر خانواده ها، از میز ناهار خوری استفاده می کنند.

میزان ناهار خوری هم سبب بهتر غذا خوردن می شود، هم این که از نظر طراحی دکور و کیفیت در منزل تاثیر زیادی دارد. ما می خواهیم در دکو مبل یک سری نکات را به شما بگوییم که با توجه به آن ها می توانید در کم ترین زمان ممکن یک ناهار خوری تمام عیار تهیه کنید، با ما همراه شوید.

انواع اشکال میز ناهارخوری

میزهای غذاخوری در مدل های مختلفی ساخته می شوند که هر کدام یک سری زیبایی خاص خودشان را دارند، منظور از مدل های مختلف همان دایره ای، مربع و مستطیل شکل است که شما می توانید با توجه به مدل منزل تان یکی از آن ها را انتخاب کنید. ما به شما ویژگی های هر کدام از آن ها را می گوییم:

انواع میز ناهارخوری جدید

انواع میز ناهارخوری جدید

میز ناهارخوری مربعی برای خانه های کوچک

اولین میز ناهارخوری که می خواهیم به شما از نظر شکل بگوییم، میز ناهار خوری مربعی شکل است که برای بیشتر آپارتمان ها به کار می رود و مدل های ساده ای دارد. بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر یک خانه نقلی داشته باشند، نمی توانند از میز غذا خوری استفاده کنند، در صورتی که میزهای ناهارخوری مربعی شکل برای منازل امروزی وجود دارد که بهترین گزینه برای فضاهای کم است.

میز غذا خوری دایره ای کمجا، برای نشستن کودکان

یکی دیگر از میز های ناهار خوری، دایره ای شکل است که برای کسانی که بچه کوچک دارند مناسب می باشد، چون که لبه ندارد و کودکان با آن بر خورد نمی کنند و خطری ندارد و همین طور، تعداد نفرات بیشتر می توانند دور آن بشینند. اگر شما یک دکوراسیون مدرن هم دارید، بهترین گزینه برایتان میزهای گرد است، چون که با بیشتر دکور ها هم خوانی دارد.

میز ناهارخوری مستطیلی، بهترین مدل میز

در بین تمام اشکال و مدل های میز ناهار خوری، محبوب ترین آن میزهای مستطیلی شکل هستند، چون که آن را می توان با بیشتر دکور ها هم کلاسیک و هم مدرن ست کرد و همین طور برای خانواده های پر جعمیت بهترین گزینه است، باید بدانید که میزهای مستطیلی برای خانه های متراژ پایین طراحی نشده اند و بیشتر در جاهای بزرگ به کار می روند، چون که فضای زیادی را می گیرند. اگر شما به دنبال سبک کلاسیک هم هستید، می توانید از میزهای مستطیلی شکل بهره بگیرید.

میز ناهارخوری مستطیلی

میز ناهارخوری مستطیلی

جنس میز ناهار خوری

برای خرید میز ناهار خوری علاوه بر شکل باید به یک سری دیگر از موارد هم توجه کرد، یکی از آن ها جنس میز غذاخوری می باشد. جنس میز غذا خوری دوام آن را فراهم می کند و کمک می کند تا شما مدت زمان بیشتری از آن ها بهره بگیرید. میزهای غذا خوری به دسته بندی زیر تقسیم می شوند:

  • میز غذا خوری چوبی
  • میز غذا خوری فلزی
  • میز غذا خوری پلی استر

میز غذا خوری فلزی، طول عمر بالایی دارد، اما امروزه از آن ها خیلی استفاده نمی شود. میزهای پلی استر هم یکی دیگر از مدل های ناهار خوری است که سالن های پذیرایی بزرگ استفاده می شود و معمولا در خانه ها به کار نمی رود. محبوب ترین مدل میز غذا خوری در حال حاضر میز ناهار خوری چوبی می باشد، چون که میز ناهار خوری چوبی نه تنها کیفیت خوبی دارد، بلکه تنوع زیادی هم دارد، شما می توانید آن را در بیشتر منازل با هر سبک دکوراسیونی استفاده نمایید.

ست میز ناهار خوری با مبل

یکی از بهترین کارهای دیگری که می توانید در خرید این لوازم انجام دهید، توجه کردن به مبل هاست، هر چند دست شما در خرید میز غذاخوری باز است، اما می توانید در نظر بگیرید که اگر میز ناهار خوری را با مبلمان و سایر لوازم مانند میز جلو مبلی و میز تلویزیون ست کنید.

میز ناهار خوری باید با توجه به تعداد نفرات خانواده باشد، اما شما می توانید با هر مدل میزی که انتخاب می کنید، رنگ و طراحی آن ها را مشابه با مبلمان انتخاب کنید، آن زمان متوجه می شوید که تا چه اندازه میز های غذا خوری سبب می شود تا خانه ها زیبا تر به نظر برسند.

ست میز ناهار خوری با مبل

ست میز ناهار خوری با مبل

به عنوان مثال اگر مبلمان شما سلطنتی و کلاسیک است، میزهایی انتخاب کنید که روی چوب های آن ها کار شده است، اگر مبلمان شما راحتی و مدرن است می توانید به سراغ میزهای ساده و میزهای حتی فلزی بروید. در واقع مبلمان ها به شما یک سری نشانه ها می دهند که در خرید میز ناهارخوری به سراغ کدام یک از آن ها بروید.

در نظر گرفتن فضا برای خرید

مدل های متنوعی از میزهای غذا خوری هستند، هر کدام از آن ها یک سری ویژگی دارند و در یک کلام زیبا هستند، اما شما برای خرید آن ها باید به این توجه کنید که چقدر فضا را می گیرند، اگر یک میز غذا خوری انتخاب می کنید که فضا را بسیار می گیرد طوری که نمی توان با آن رفت و آمد کرد، گزینه خوبی برای شما نیست، شما باید میز ناهار خوری انتخاب نمایید که بهتان کمک می کند هم از فضا استفاده کنید و هم این که راحت تر رفت و آمد نمایید.

میز ناهار خوری گرد کمجا

میز ناهار خوری گرد کمجا

هزینه و بودجه مناسب

خرید سرویس های چوبی و مصنوعات چوب، قیمت های متفاوتی دارند، اما با توجه به طرح های مختلفی که در بازار وجود دارد، شما می توانید با یک میز را انتخاب کنید، اما باید بدانید که هر اندازه هزینه های شما بیشتر باشد، شما میز با کیفیت تر و با طراحی زیبا تر تهیه می کنید، از این رو بهترین کار این است که شما ماکسیمم هزینه ای که می خواهید پرداخت کنید را برای خرید میز ناهار خوری قرار دهید تا بهترین ها را داشته باشید.

با توجه به وجود فروشگاه های آنلاین مانند دکومبل، خرید و انتخاب میزهای ناهار خوری امروزه خیلی ساده و راحت تر شده است  و دست شما برای انتخاب خیلی باز تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *