دکوراسیون داخلی

مزایا و معایب میز تلویزیون دیواری جدید

مزایا و معایب میز تلویزیون دیواری جدید

میز تلویزیون دیواری نوعی از میز تلویزیون بوده که در ارتفاعی بالاتر روی دیوار نصب می‌شود و زیبایی منحصر به فردی را به دکوراسیون منزل شما می‌بخشد، این نوع میز تلویزیون امروزه درمنازل کوچک و بزرگ زیادی یافت می‌شود البته میز تلویزیون جدید به ویژه در خانه‌های کوچک، کاربردی به جز زیبایی فضا دارند و یک راهکار کاربردی برای قرار دادن تلویزیون در خانه‌های کوچک به حساب می‌آید!

مزایای میز تلویزیون دیواری

·       فضای کمتری را اشغال میکند

مهمترین مزیت این میزها این است که فضای کمی را اشغال می‌کنند و این موضوع به خصوص در منازل با متراژ پایین که فضای کمتری دارند، ویژگی مهمی محسوب می‌شود.

·       نظم دادن به سیم‌ها اطراف میز تلویزیون

از طرف دیگر میزهای دیواری با پوشش دادن کابل‌ها و سیم‌های تلویزیون، از پخش شدن آن‌ها برروی زمین جلوگیری می‌کنند، همچنین از برخورد اشیا و سیم‌ها نیز جلوگیری می‌شود، بنابراین طول عمر لوازم جانبی تلویزیون نیز افزایش خواهد یافت

میز تلویزیون دیواری جدید

میز تلویزیون دیواری جدید

·       نصب راحت میز تلویزیون دیواری

نصب راحت تلویزیون و میز تلویزیون دیواری از مزیت‌های دیگر این نوع طراحی می‌باشد، شما عزیزان می‌توانید به کمک پیچ و حفره‌هایی که در قسمت پشتی تلویزیون تعبیه شده است، آن را بر روی دیوار نصب کنید،همچنین فیلم‌های آموزشی زیادی برای آموزش این کار در اینترنت پیدا می‌شود؛ امّا بهتر است نصب تلویزیون و میز تلویریون دیواری را به فردی متخصص بسپارید.

·       امنیت بیشتر میز تلویزیون دیواری

مزیت آخر این که این میزها برای منازلی که فرزند کوچک یا حیوان خانگی دارند، بسیار مناسب است زیرا دور از دسترس بوده و از آسیب رسیدن به تلویزیون و وسایل موجود جلوگیری می‌کند.

معایب میز تلویزیون دیواری چیست؟

حال به محدودیت‌هایی که در نصب میزهای تلویزیون دیواری با آن‌ها مواجه هستیم، اشاره میکنیم

·       استفاده از اتصلات قوی در نصب میز تلویزیون

نصب میز تلویزیون دیواری نیاز به اتصالات قوی دارد که با اطمینان کامل روی دیوار منزلتان  نصب بشود، همچنین با در نظر گرفتن هزینه‌های بالای تعمیرات، لازم است که از محصولات مطمئن برای نصب میز و تلویزیون کمک گرفت که این موضوع در منازلی که در نواحی زلزله خیز یا در نزدیکی راه آهن یا فرودگاه قرار دارند که لرزش زیادی را تجربه می‌کنند، ضرورت بیشتری پیدا می‌کند.

·       عدم امکان جابجایی میز تلویزیون دیواری

توجه کنید که بعد از نصب میز تلویزیون، امکان جابجایی این میزها وجود نخواهد داشت، در واقع نمی‌توان مانند میزهای معمولی بتوان دکوراسیون منزل را تغییر داد

نکاتی درباره میز تلویزیون دیواری

اگر دکوراسیون منزل شما سبکی کلاسیک دارد بهتر است میزهای تلویزیون چوبی و با رنگ کرم را برای نصب روی دیوار انتخاب نمایید تا زیبایی دکوراسیون منزلتان کامل شود.

طرح های میز تلویزیون دیواری جذاب

برای ساخت میز LCD  دیواری از متریال های مختلف نظیر چوب،  MDF، شیشه و … استفاده می‌شود و در ساخت برخی از این طرح‌ها نیز دو یا چند متریال  مختلف با یکدیگر ترکیب می‌شوند که هر یک از این مدل میزهای تلویزیون جذابیت منحصر به فرد خودشان را دارند.

میزهای چوبی، فلزی و MDF نسبت به سایر مدل‌ها مقاومت بیشتری داشته  و در سال های اخیر نیز میزهای MDF توانسته است  جایگزین میز تلویزیون‌های چوبی  شوند.

میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون دیواری

میزهای تلویزیون دیواری به راحتی با دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگ می شوند و این طرح ها برای منازلی با متراژ کوچک انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می‌شود، همچنین این طرح میزها روی دیوار نصب می شود و این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید حداکثر استفاده از فضا را داشته باشید.

میز تلویزیون دیواری در انواع رنگ‌های تیره و روشن موجود م‌ باشند که بهتر است رنگ آن ها با توجه به رنگ سایر وسایل موجود در دکوراسیون منزل تان انتخاب گردد

طراحی دیوار پشت تلویزیون نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و شما عزیزان می توانید برای تزیین پشت تلویزیون از کاغذ دیواری های سه بعدی یا طرح دار و … استفاده کنید که هر یک از وسایل تزیین کننده زیبایی و جذابیت منحصر به فردی را به دیوار پشت تلویزیون می بخشند.

ایجاد نور مخفی در اطراف تلویزیون و قسمت هایی از دیوار پشت تلویزیون نیز می تواند زیبایی خاصی را به دکوراسیون داخلی منزل شما بیافزایید بنابراین بهتر است در صورت امکان از این مدل نورپردازی‌ها در دکووراسیون منزلتان استفاده کنید.

کلام آخر

معمولاً برای پر کردن فضاهای بزرگ و یا گسترده نیاز به المان های مناسبی است و میز تلویزیون زمینی یکی از مناسب ترین گزینه‌ها برای دکوراسیون منزل شما محسوب می شود اما چنانچه شما عزیزان جزء افراد تنوع طلبی هستید که جابه جا کردن وسایل و تغییر چیدمان دکوراسیون منزلتان یکی از عادات روزمره شما محسوب می شود.

بهتر است به جای استفاده از میز تلویزیون دیواری که ناچار بر روی دیوار فیکس می شود و به سادگی امکان تغییر مکان برای آن ها وجود ندارد از میز تلویزیون زمینی استفاده کنید نظرات و تجارب خود را در مورد میزهای تلویزیون دیواری با فروشگاه اینترنتی دکومبل در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *