دکوراسیون داخلی

چگونه بوی بد کفش را بگیریم + روش قطعی و فوری

چگونه بوی بد کفش را بگیریم

تصور کنید داخل خانه همراه با خانواده جلوی میز تلویزیون نشسته اید و دارید فیلم مورد علاقه خودتون رو تماشا می کنید یا در حال استراحت هستید ولی بوی بد پا یا کفش یکی ار اهل خانه به شدد شما را اذیت می کند بوی پا و کفش اغلب آزار دهند است و بسیاری از مردم نمی توانند راه حل قطعی و فوری خلاص شدن ایز این بو را نمی دانند. به همین دلیل در این مطلب در دکومبل می گوییم چگونه بوی بد کفش را بگیریم؟ چگونه بوی بد پا را از بین ببریم؟ و بهترین روش قطعی و فوری از بین بردن بوی بد پا را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

برخلاف صورت و دست‌هایتان، پاهایتان تمام روز داخل کفش‌هایتان است. وقتی این زمان تولانی می شود پاهای شما تهویه مناسب را ندارد و عرق و گرما به محلی برای رشد باکتری‌های بدبو تبدیل می‌شوند که روی پاها، جوراب‌ها و تمام کفش‌های مورد علاقه‌تان زندگی رشد می کنند و باعث ایجاد بوی بسیار بد و زننده می شوند.

آیا تا به حال دقت کرده اید که پاهای برخی افراد بوی گند نمی دهد، در حالی که برخی دیگر بوی بد پا دارند؟ این به این دلیل است که برخی افراد بیشتر عرق می کنند و شرایطی را ایجاد می کنند که به نفع رشد باکتری ها باشد (محیط گرم و مرطوب). در هر صورت بوی بد پا مشکلی رایج در بسیاری از خانه هاست که باید رفع شود و با روش های زیر می توانید این کار را انجام دهید در ادامه با دکومبل همراه باشید.

از بین بردن بوی بد کفش

شستن پاها با صابون هر روز برای تمیز نگه داشتن پاها و بوی خوب آنها بسیار مفید است. همچنین برای از بین بردن بوی بد کفش می توانید جوش شیرین اندازه سر انگشت تو هر کدوم از کفشا بریزید و یا زاج از عطاری تهیه کنید و استفاده کنید دقت کنید شستن گفش ها هم هر چند ماه یک بار هم بسیار توصیه می شود.

از بین بردن بوی بد کفش

از بین بردن بوی بد کفش

رفع بوی بد پا و کفش

برای رفع بوی بد پا و کفش حتما قبل از پوشیدن جوراب یا کفش حتماً پاهای خود را خشک کنید، به خصوص اگر جوراب و پای شما خیس باشد آب باعث رشد باکتری ها و کندیدن و ایجاد بوی بد پا است همچنین سعی کنید از کفش هایی که تحویه مناسب دارند استفاده کنید تا در کفش شما هوا جریان داشته باشد و کفش ها را خارج از جاکفشی و در یک هوای آزاد قرار دهید.

شاید همه دوست نداشته باشند جوراب را با گفش ببپوشن اما باید بدانید که جوراب مناسب عرق پا را از بین می برد به یاد داشته باشید که جوراب را به طور مرتب عوض کنید و کنظم بشورید. سعی کنید 24 ساعت بعد از پوشیدن به کفش استراحت بدیهد و از یک فش دیگی استفاده کنید این کار باعث می شود هوای داخل گفش آزاد شود و بیشتر باکتری هایی که باعث خراب شدن کفش می شوند از بین می روند.

شستن کفش

شستن کفش

رفع بوی بد پا و کفش با جوش شیرین

برای رفع بوی بد پا و کفش با جوش شیرین مقدار مناسبی اندازه نوک انگشت جوش شیرین را در کفش و یا کتانی خود بریزید و بگذارید 12 ساعت بماند تا جوش شیرین بوی بد داخل کفش را جذب کند. جوش شیرین در واقع ابزرا همه کاره و منظوره در خانه های ابرانی است و خانم های خانه دار به روش های مختلفی از آن استفاده می کنند. اما یکی از مهمترین کاربردهای آن رفع بوی بد پا و کفش است.

درمان قطعی بوی بد پا

بهترین درمان قطعی بوی بد پا تمیز نگه داشتن و شستشوی مرتب پاها است: حداقل روزی یکبار پاهای خود را با صابون و یا سایر شوینده ها بشویید. بهترین زمان برای انجام این کار حمام صبحگاهی یا حمام عصر است. همیشه پس از شستن پاها، آنها را کاملا خشک کنید.

شستشوی پا

شستشوی پا

به فضای بین انگشتان پا توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا این مکان مکانی مناسب برای تجمع رطوبت و رشد باکتری ها است. سعی کنید حداقل یک بار در روز جوراب خود را عوض کنید هر شب پاهای خود را با پنبه و الگل تمیز کنید، این کار باعث می شود پاهای شما خشک بماند. از مصرف الکل روی پوست ترک خورده پا خودداری کنید.

رفع بوی بد کفش با نمک

هرچه قدر زیاد از کفش خود استفاده کنیداحتمال بو گرفتن کفش و پا زیاد تر می شود دلیلش هم ساده است تهویه نامناسب باعث گندیدن و ایجاد بوی نامناسب است اگر کفش ها و پا مرتب تمیز نشوند، این باکتری ها از بین نمیرود و همیشه باعث ایجاد بوی بد می شوند یک راه ساده و خانگی وجود دارد رفع بوی بد کفش با نمک یک راه آسان و سریع است.

نمک با جذب رطوبت کفش از بوی بد کفش جلوگیری می کند و بوی کفش را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد برای استفاده از این روش سعی کنید هر چند روز یکبار کمی نمک داخل کفش بزنید تا رطوبت کفش را کاهش دهد به یاد داشته باشید که مقدار نمکی که به کفش هایتان می زنید نباید آنقدر باشد که باعث ساییدگی پا شود سعی کند بعد ار مدتی نمک داخل کفش را تخلیه کنید و نمک جدید بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *