دکوراسیون داخلی

چگونه خانه را خوشبو کنیم + فیلم و عکس

چگونه خانه را خوشبو کنیم؟

اولین چیزی که باعث به وجود آمدن حس خوب و حس آرامش در افراد می شود، بوی خوب است. وقتی خانه شما خوشبو باشد، کسانی که وارد خانه شما می شوند حس خوب و مثبتی خواهند گرفت.

بعضی ها از اسپری های خوشبو کننده استفاده می کنند تا فضای خانه آن ها خوشبو شود؛ اما این کار درست نیست. برخی از افراد بیماری هایی مانند آسم دارند که این بیماری ها با اسپری های خوشبو کننده تحریک خواهند شد. پس بهتر است از خوشبو کننده طبیعی منزل استفاده کنید که این مشکلات را نداشته باشد.

حالا سوال اینجاست؛ چگونه بدون استفاده کردن از اسپری های خوشبو کننده، خانه خود را خوشبو کنیم؟ در این مقاله در دکومبل به راه هایی برای خوشبو کردن خانه هایتان اشاره کرده ایم که شما می توانید از آن ها برای خوشبو کردن فضای خانه هایتان استفاده کنید.

15خوشبو کننده طبیعی منزل

روش های بسیار زیادی برای خوشبو کردن خانه ها وجود دارد؛ شما می توانید یکی از این 15 روش خوشبو کننده خانه را انتخاب کرده و با استفاده از آن خانه خود را خوشبو کنید.

 1. استفاده از روغن های طبیعی

یکی از بهترین راه ها برای خوشبو کردن خانه ها استفاده از روغن های طبیعی مثل روغن لیمو، روغن میخک و روغن اسطوخودوس است؛ این روغن ها علاوه بر این که فضا را خوشبو می کنند، خاصیت درمانی هم دارند. یعنی بو کردن آن ها برای بدن ما بسیار مفید است.

 1. جوش شیرین

جوش شیرین یکی از موادی است که کاربرد بسیار زیادی دارد؛ یکی از این کاربرد ها خوشبو کردن فرش ها است. برای خوشبو کردن فرش ها فقط کافیست، کمی جوش شیرین روی فرش ها بریزید؛ بعد از 15 دقیقه، با استفاده از جاروبرقی جوش شیرین ها را از روی فرش جمع کنید. حالا فرش های شما بسیار خوشبو تر از قبل شده است.

 1. اکالیپتوس

برگ های اکالیپتوس زیبا نیستند ولی برگ های آن بوی بسیار خوبی دارند؛ شما می توانید از اکالیپتوس برای خوشبو کردن خانه استفاده کنید یا آن ها را در سرویس بهداشتی و حمام قرار دهید تا بوی بد آن ها از بین برود.

 1. لیمو

برای خوشبو کردن خانه می توانید از برش های لیمو استفاده کنید؛ یعنی لیموها را در بخش های مختلفی از خانه قرار دهید و با این کار خانه شما خوشبو تر خواهد شد. لیمو یکی از بهترین ها برای خوشبو کردن خانه است.

چگونه خانه را با لیمو خوشبو کنیم؟

چگونه خانه را با لیمو خوشبو کنیم؟

 1. عود

عود یکی از بهترین روش ها برای خوشبو کردن خانه ها است؛ هند و چین اولین کشور هایی بودند که از عود برای مراسم های مذهبی خود استفاده می کردند و هنوز هم از عودها برای این مراسم ها و خوشبو کردن خانه ها استفاده می کنند. شما می توانید عودها را با بو های متفاوت خریداری کنید و در یک جای خوب مانند میز تلویزیون قرار دهید و از بوی خوب لذت ببرید.

 1. دارچین

شما می توانید با استفاده از دارچین خانه های خود را خوشبو کنید؛ می توانید مقداری از پودر دارچین را روی فرش هایتان بریزید یا آن ها را درون یک شیشه روی میزتان قرار دهید تا بوی بد خانه از بین برود. با این کار می توانید به خوشبو کردن خانه هایتان کمک کنید.

دارچین

دارچین

 1. شمع

شمع ها با رایجه ها و بوهای مختلفی وجود دارند؛ شما می توانید شمع ها را با بوی بابونه، گل رز و … خریداری کنید و با استفاده از شمع ها خانه خود را خوشبو کنید و بوی بد را از بین ببرید.

 1. وانیل

وانیل یکی از رایحه هایی است که اکثر افراد آن را دوست دارند؛ شما می توانید وانیل را روی آباژور یا لامپ بریزید و پس از این که لامپ ها داغ شدند، بوی وانیل پخش خواهد شد. با این کار می توانید خانه های خود را خوشبو کنید.

 1. قهوه

قهوه بوی بسیار خوبی دارد که می تواند به همه آرامش دهد؛ شما می توانید شیشه قهوه را روی میز کارتان یا در اتاق خواب تان قرار دهید؛ با این کار بوی قهوه باعث خوشبو شدن خانه های شما خواهد شد.

 1. آب و نعناع

برای این کار ابتدا نعناع را داخل آب بجوشانید، سپس آن را درون ظرفی بریزید و آن را روی میز قرار دهید؛ با این کار به خوشبو کردن خانه خود کمک می کنید.

 1. ریختن پوست پرتقال در آب

با ریختن پوست پرتقال در آب به عوض شدن بوی خانه خود کمک خواهید کرد؛ با این کار بوی بد زباله ها از بین خواهد رفت و خانه شما خوشبو تر خواهد شد. خوشبو کردن خانه با این روش کار چندان سختی نیست.

 1. گل و گیاه

استفاده از گل ها در خانه باعث زیباتر شدن خانه ها و تصفیه هوا نیز می شود؛ شما می توانید از گل هایی مثل رزماری استفاده کنید تا بوی بد خانه ی خود را به بوی خوب و خوشبو تبدیل کنید.

 1. گلاب

گلاب یکی از رایحه هایی است که حس آرامش به ما می دهد. شما می توانید میز و کتابخانه و … را با گلاب تمیز کنید تا همه چیز بوی گلاب بگیرد. با این کار خوشبو کردن خانه ها راحت تر خواهد شد.

 1. سرکه

برای از بین بردن بوی بد سیگار از روی لباس ها می توانید به روی آن ها سرکه اسپری کنید. شما می توانید برای خوشبو کردن خانه نیز از سرکه استفاده کنید؛ البته اگر با بوی سرکه مشکلی ندارید.

 1. دستگاه بخور

دستگاه بخور یکی دیگر از ابزاری است که شما با آن می توانید بوی بد را از بین ببرید؛ البته ممکن است این دستگاه در خانه هر کسی نباشد. برای این کار تنها لازم است مقداری خوشبو کننده یا روغن طبیعی خوشبو را داخل محفظه دستگاه بخور بریزید و خانه تان را خوشبو کنید.

خوشبو کردن خانه با دستگاه بخور

خوشبو کردن خانه با دستگاه بخور

چرا خانه باید خوشبو باشد؟

خوشبو بودن خانه امری بسیار مهم و ضروری است؛ اگر خانه شما خوشبو باشد، افرادی که وارد خانه شما می شوند حس بسیار خوبی خواهند داشت. اگر خانه شما خوشبو باشد، حس آرامش نیز در خانه شما بیشتر خواهد بود و تمرکز شما برای انجام کار ها بیشتر خواهد شد.

مصری های باستان رایحه نیلوفر آبی را به خود اسپری می کردند تا بوی خوبی دهند؛ پس همین طور که مشخص است بوی خوب بسیار مهم است و شما باید به آن پایبند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *