دکوراسیون داخلی

چگونه ساعت 10 شب بخوابیم؟ (تکنیک ها و روش ها)

چگونه ساعت 10 شب بخوابیم

خواب یکی از پارامترهای مهم در داشتن ذهن و جسم سالم است. شب بیداری ها آسیب های شدیدی به بدن می زند، بسیاری از افراد به دلایل مختلفی نمی توانند شب ها زود بخوابند و این از نظر روحی و جسمی به آن ها آسیب می زند. ما قصد داریم در این مقاله یک سری موارد را بگوییم تا با انجام آن ها بتوانید ساعت 10 شب در عرض یک دقیقه بخوابیم ، پس با دکومبل همراه شوید.

چی بخوریم زود بخوابیم

سوالی که بسیاری از افرای برای خواب بهتر می‍پرسند این است که چی بخورم خوابم ببره ؟ در اینجا 9 عدد از غذا و نوشیدنی که می توانید قبل از خواب برای بهبود کیفیت خواب خود میل کنید، آورده شده است.

۱. بادام
۲. بوقلمون
۳. چای بابونه
۴. کیوی
۵. آب گیلاس ترش
۶. ماهی چرب
۷. گردو
۸. چای گل ساعتی
۹. برنج سفید

سایر غذاها و نوشیدنی هایی که ممکن است خواب را تقویت کنند چیزهایی که باید حذف شوند در این ویدیو در رابطه با اهمیت و فوائد سحر خیز بودن صحبت میکنیم و در ادامه به پنچ نکته طلایی اشاره میکنیم که شما با استفاده از اونها می توانید شب ها زودتر بخواید و صبح ها کاملا سرحال و پر انرژی از خواب بیدار شوید

تاثیرات خواب در زندگی

 • بهره وری بالا
 • کاهش میزان افزایش وزن
 • کاهش میزان ابتلا به بیماری های مختلف
 • جلوگیری از افسردگی و مشکلات روحی
 • کاهش میزان التهابات بدن
 • تنظیم میزان مصرف کالری
 • کارکرد ورزشی بهتر
 • انرژی بیشتر در طول روز
 1. تصمیم بگیرید که شب ها زود بخوابید

اولین کاری که برای این که بتوانید ساعت 10 شب بخوابید این است که تصمیم بگیرید شب ها زود بخوابید، اگر تا به حال به این فکر نکرده اید که چگونه زود بخوابیم، این کار را انجام دهید. حتی اگر شب قبل هم زود نخوابیده اید، باز هم تصمیم بگیرید که هر اتفاقی هم بیفتند شب زود بخوابید. زمانی که شما تعهد می دهید که این کار را انجام دهید، درصد موفقیت آمیز بودن آن بالاتر می رود.

 1. عصرها نخوابید

متاسفانه یکی از دلایلی که افراد نمی توانند شب ها زود بخوابند، این است که در طول روز می خوابند یا در حال چرت زدن هستند. اگر شما عصر یا بعد از ظهر ها می خوابید، مسلما شب خیلی مغز شما احتیاج به خواب پیدا نمی کند و شب ها تا دیر وقت بیدار هستید، به همین دلیل اگر تا به امروز عصر ها یک یا دو ساعت می خوابید، بهتر است دیگر این کار را انجام ندهید و بعد می بینید که شب چطور ساعت 10 شب خوابتان می برد؛ چرا که بدن شما به خواب نیاز پیدا می کند.

 1. شبکه های اجتماعی قبل از خواب کنار بگذارید

بارها شده است که برای چک کردن پست و یا شبکه اجتماعی تان وارد آن شده اید و متوجه گذر زمان نشده اید، یعنی فکر کرده اید که نیم ساعت داخل شبکه های اجتماعی هستید یا جلوی میز تلویزیون نشسته اید، در صورتی که ساعت ها را داخل گذرانده اید و تا دم صبح در شبکه های اجتماعی یا تلویزیون بوده اید.

به همین دلیل شبکه های اجتماعی ذهن و زمان شما را درگیر می کند؛ طوری که نمی دانید چطور زمان گذشته است. شبکه های اجتماعی تا حد زیادی رشته افکار شما را در دست خود می گیرد. اگر بخواهید میزان تمرکز و تعادل خود را در زندگی تان بیشتر کنید، بهتر است به اندازه از شبکه های اجتماعی استفاه کنید، چون که می تواند هم برای زندگی و کسب و کار شما مفید باشد و هم می تواند ضربه زننده باشد.

شبکه های اجتماعی و خواب

از طرفی برای این که بتوانید شب ها ساعت 10 شب بخوابید سعی کنید تا یک ساعت پیش از خواب از شبکه های اجتماعی استفاده نکنید، درست است انجام این کار خیلی سخت می باشد و بسیاری از افراد به شبکه های اجتماعی اعتیاد دارند، اما اگر این کار را انجام دهید متوجه می شوید تا چه اندازه ذهن شما آرام شده و راحت تر می خوابید.

 1. شب ها پیاده روی کنید

فعالیت بدنی یکی از روش هایی است که شب ها زود تر بخوابید. کسانی که ورزش نمی کنند می توانند پیاده روی روزانه انجام دهند و اگر این کار شب ها انجام شود تاثیر بیشتری دارد. فعالیت بدنی پیش از خواب به خوابیدن زودتر کمک می کند. پیاده روی می تواند بدن شما را برای شب ها آرام تر و آماده تر کند. اگر بتوانید حداقل نیم ساعت قبل از خواب پیاده روی کنید، می توانید خیلی ساده تر و راحت تر به خواب بروید. پیاده روی کردن به صورت منظم هم بدن شما را آماده تر کرده و هم این که شما می توانید ساده تر به خواب بروید.

 1. درگیری های ذهنی را کنار بگذارید

بسیاری از دلایلی که شب ها ما نمی توانیم زود بخوابیم به ذهن مان بستگی دارد. درگیری های ذهنی، فکر و خیال و استرس و اضطراب از اصلی ترین عواملی هستند که ذهن ما را درگیر کرده و اجازه نمی دهند تا بخوابیم. اگر شما می خواهید تا ساعت 10 شب و زود بخوابید، بهترین کار این است که تا آن جایی که می توانید نگرانی های ذهنی را کنار بگذارید.

رابطه ورزش با خواب

رابطه ورزش با خواب

از انجام کارهایی که باعث می شود تا در هنگام خواب دچار استرس و نگرانی شوید، خود داری کنید، هر چقدر ذهن خوتان را خالی کنید، می توانید شب ها زود بخوابید. صرف از نظر خواب، استرس و اضطراب باعث می شود تا شما بدن ناسالم تری داشته باشید، روی ذهن شما تاثیر بدی گذاشته و باعث می شود تا به بسیاری از بیماری ها هم دچار شوید.

 1. کتاب را فراموش نکنید

اگر می خواهید شب ها زود بخوابید سعی کنید کتاب را در برنامه تان بگذارید. کتاب های مختلفی هستند که شاید دوست دارید آن ها را بخوانید، اگر علاقه به موفقیت دارید، می توانید در حوزه های موفقیت کتاب ها را مطالعه کنید، شما در هر زمینه مورد علاقه تان می توانید یک سری کتاب ها را انتخاب کرده و آن ها را بخوانید، کتاب باعث می شود تا ذهن شما سرگرم شده و زودتر چشم هایتان خسته شده و به خواب بروند، کتاب همین طور می تواند به دانش شما کمک کند و مزایای بسیار دیگری را در پی دارد، معجزه کتاب را فراموش نکنید.

کتاب و خواب

کتاب و خواب

 1. دمای مناسب برای اتاق خوابتان

شاید برایتان جالب باشد که بدانید دمای اتاق می تواند در خواب شما تاثیر داشته باشد. اگر اتاق خیلی سرد یا گرم باشد، شما نمی توانید به راحتی به خواب بروید، دمای اتاق خواب باید متعادل باشد و با توجه به شرایط فیزیکی و سلامتی فرد تغییر کند به همین دلیل سعی کنید تا اتاق خواب را در دمای متعادل قرار دهید تا به خواب بروید، اگر شما در اتاق خیلی سرد و یا خیلی گرم خواب تان نمی برد، دمای آن را به حالت متعادل برای خودتان در بیاورید.

میوه برای خواب راحت

میوه انگور علاوه بر ظاهر بسیار زیبا و طعم فوق العاده آن، دارای مقادیر بسیاری زیادی ملاتونین است. ملاتونین یکی از مهم ترین مواد در تنظیم سیکل های شبانه روزی در بدن است که مصرف آن سبب داشتن خوابی عمیق و بسیار با کیفیت می‌شود. مصرف این ماده در وعده عصرانه یا بعد از صرف یک شام سبک بسیار توصیه می‌شود.

چه نوشیدنی بخوریم تا خوابمان ببرد

سنبل‌الطیب گیاهی است که به‌راحتی در دسترس بوده و در فروشگاه‌ها و عطاری‌ها می‌توان آن را یافت. برخی داروهای کمکی و خواب‌آور حاوی سنبل‌الطیب هستند و سنبل‌الطیب برای درمان بی‌خوابی گزینه مؤثر و بی‌خطری است. سنبل‌الطیب کاهش زمان خوابیدن یا تأخیر در خواب را برطرف کرده و به بهبود کیفیت خواب و کاهش بیداری‌های شبانه کمک می‌کند.

1 دیدگاه در “چگونه ساعت 10 شب بخوابیم؟ (تکنیک ها و روش ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *