دکوراسیون داخلی

چگونه سقف خانه را تمیز کنیم؟

چگونه سقف خانه را تمیز کنیم؟

تمیز کردن سقف ها کار بسیار سختی است که شاید هر کسی نتواند آن را انجام دهد؛ سقف ها به دلیل این که دیر به دیر تمیز می شوند، نیاز به تمیز کردن اساسی دارند و باید آن ها را جوری تمیز کرد که تمام لکه ها و کثیفی های روی آن از بین برود. در این مقاله در دکومبل می خواهیم نحوه گردگیری سقف خانه خیلی ساده به شما آموزش دهیم.

برای تمیز کردن سقف دنبال راه حل هایی بگردیم که به ما در تمیز کردن سقف خانه ها کمک کند. افرادی هم که می توانند سقف ها را تمیز کنند از راه حل های زیر کمک گرفته اند. شما حداقل سالی یک بار باید سقف خانه ها را تمیز کنید؛ تمیز کردن سقف خانه ها کاری بسیار ضروری است که باید آن را انجام هید.

چگونه سقف گچی را تمیز کنیم

برای تمیز کردن سقف خانه، قبل از این که کار اصلی را شروع کنید، باید چند تا کار انجام دهید؛ این کارها عبارتند از:

  1. باز کردن در یا پنجره

قبل از این که شروع به تمیز کردن سقف خانه ها بکنید، بهتر است یک در یا پنجره را باز کنید تا گرد و غبار حاصل از تمیز کردن پنجره از بین برود. با این کار به عوض شدن هوا خانه کمک خواهید کرد.

  1. استفاده از پارچه

قبل از این که شروع به تمیز کردن سقف خانه ، می توانید روی زمین  یا رو ی وسایل زندگی مانند جاکفشی و میز تلویزیون یک پارچه پهن کنید تا کثیفی ها روی زمین ریخته نشود. با این کار گرد و غبار و کثیفی ها روی فرش ریخته نمی شوند.

  1. استفاده از وسایل ایمنی

قبل از این که تمیز کاری را شروع کنید، بهتر است از عینک و ماسک و دستکش و … استفاده کنید؛ زیرا ممکن است شوینده هایی که در تمیز  کردن سقف استفاده می کنید به چشم های شما آسیب برسانند.

  1. فراهم کردن وسایل مورد نیاز

قبل از این که کارتان را شروع کنید باید وسایل مورد نیازتان را آماده کنید؛ برای مثال نردبان جاروی نرم برای گرد گیری سقف جزو ضروری ترین و مهم ترین ابزارها، برای تمیز کردن سقف خانه است. قبل از این که کار تمیز کردن سقف خانه را شروع کنید، وسایل که می خواهید را آماده بکنید.

گردگیری سقف خانه

گردگیری سقف خانه

  1. جاروبرقی کشیدن

قبل از این که از شوینده ها برای تمیز کردن سقف خانه استفاده کنید، بهتر است ابتدا سقف را جاروبرقی بکشید تا گرد و غبار از روی آن پاک شود؛ این کار گرد و خاک سقف را از بین می برد.

  1. پاک کردن سقف با دستمال

حالا نوبت به تمیز کردن سقف خانه با دستمال می رسد؛ وقتی که این کار را انجام می دهید، دود هایی که روی سقف وجود دارد، از بین خواهد رفت. شما می توانید از طی برای پاک کردن سقف ها نیز استفاده کنید؛ با استفاده از طی، تمیز کردن سقف راحت تر خواهد شد.

پاک کردن سقف با دستمال

پاک کردن سقف با دستمال

  1. استفاده از اسپری

حالا نوبت به تمیز کردن سقف با اسپری می رسد؛ شما می توانید این کار را با استفاده از یک اسپری و یک دستمال انجام دهید. برای این کار می توانید از ترکیب آمونیاک و کمی آب نیز استفاده کنید؛ آمونیاک بسیار قوی بوده و شما به راحتی می توانید سقف را با استفاده از آن پاک کنید.

  1. پاک کردن لکه ها

بعضی وقت ها برخی لکه ها سخت هستند و از بین نمی روند؛ برای پاک کردن این لکه ها می توانید مقدار شوینده ها را بیشتر کنید؛ یا لکه ها را با استفاده از آمونیاک از بین ببرید.

چگونه سقف کاذب را تمیز کنیم

امروز ه از سقف کاذب به دلایل بسیار زیادی از جمله زیبایی و انعتاف زیاد در خیلی از جاها مانند فروشگاه ها استفاده می شود اما این سقف ها نیز نیاز به تمیز دارند برای تمیز کردن سقف کاذب ابتدا باید یک تکه پارچه نخی مرطوب که قدرت جذب بالایی را بردارید و سپس به تمام سقف را با دستمال مرطوب گردگیری و تمیز نمایید.

بعد از تمیز کردن سقف کاذب با دستمال مرطوب باید با یک دستمال دیگر سقف کاذب را خشک نمایید شما میتوانید در این فراید از شیشه پاک کن هم کمک بگیرد.

پاك كردن دوده از سقف گچی

برای این که دوده را از بین ببرید، ابتدا باید لکه های را از روی سقف پاک کنید؛ بعد از این که لکه ها را از بین بردید، ترکیبی از سرکه و آب درست کنید و با استفاده از آن سقف را تمیز کنید. سرکه می تواند به راحتی لکه ها را از بین ببرد.

بعد از این مرحله با یک دستمال خیس سقف را پاک کرده و در آخر با استفاده از یک دستمال خشک سقف را کاملا تمیز کنید.

چرا باید سقف خانه را تمیز کنیم؟

همان طور که می دانید تمیز بودن می تواند یکی از فاکتورهای مهم در زندگی هر کسی باشد؛ برای مثال تمیز بودن سقف ها نشان دهنده تمیز بودن افراد است؛ زیرا همان طور که گفته شد، تمیز کردن سقف ها کار مشکلی است؛ پس تمیز بودن سقف ها نشان دهنده پاکیزگی است.

وقتی سقف آشپزخانه یا پذیرایی تمیز باشد، دیگر میکروب ها در آن جا رشد نخواهند کرد و زندگی شما سالم تر خواهد بود.

هر چند وقت یکبار باید سقف ها را تمیز کنیم؟

شما می توانید تمیز کردن سقف هایتان را یک ماه یکبار انجام دهید؛ البته چون تمیز کردن سقف ها کار سختی است، می توانید آن را در کارهای خانه تکانی تان قرار دهید؛ اما سعی کنید سقف ها را هر چند ماه یکبار تمیز کنید تا لکه ها برای مدت زیادی روی سقف قرار نگیرند.

شما می توانید تمیز کردن سقف ها را به یک روتین تبدیل کنید و هر یک ماه یکبار، سقف ها را تمیز کنید. با انجام دادن این کار لکه ها خیلی زود تر از بین خواهند رفت.

سقف ها را با چه چیزی تمیز کنیم؟

شما می توانید از مواد شوینده های مختلفی برای تمیز کردن سقف ها استفاده کنید؛ اما یکی از بهترین شوینده ها مایع ظرفشویی است. مایع ظرفشویی ها بسیار مناسب هستند تا با آن ها سقف را تمیز کنیم. شما می توانید از سرکه نیز برای تمیز کردن سقف ها استفاده کنید. سرکه قدرت بسیار بالایی در پاک کردن و تمیز کردن سقف ها دارد.

استفاده از مایع ظرفشویی برای تمیز کردن سقف ها بسیار مناسب است؛ زیرا این مایع ها به سقف آسیبی نخواهند زد. شما می توانید با استفاده از این راه هایی که گفته شد، سقف های خود را تمیز کنید. تمیز کردن سقف ها با استفاده از این روش ها کار چندان سختی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *