دکوراسیون داخلی

چگونه میز تلویزیون بسازیم + عکس

چگونه میز تلویزیون بسازیم

میز تلویزیون در حال حاضر یکی از المان های اصلی در منازل ما به شمار می رود که ویژگی های زیادی داشته و از قابلیت های بالایی برخوردار است. میز تلویزیون با توجه به موارد و امکاناتی که داخل آن وجود دارد برای نگهداری تلویزیون استفاده می شود. اما چطور می توان یک میز تلویزیون ساخت و چه مواردی را باید در مورد آن رعایت کرد؟ برای ساخت یک میز تلویزیون خفن و با ما در دکومبل همراه شوید.

لوازم مورد نیاز برای ساخت میز تلویزیون

شما پیش از آن که بخواهید میز تلویزیون بسازید به یک سری لوازم نیاز دارید که عبارتند از:

 • چسب
 • میخ
 • قلم مو
 • چوب
 • پیچ
 • دریل
 • چکش
 • اره
 • متر
 • تراز
 • گیره یا پیچ دستی
 • مته
 • گاز انبری
 • سایر لوازمی فکر می کنید به آن نیاز دارید
 • و…

طرح نقشه ساخت میز تلویزیون

پیش از آن که بخواهید یک سری محصولات مانند جاکفشی یا میز تی وی و … را تولید کنید باید یک نقشه ای از ابعاد و اندازه ها در نظر داشته باشید. به همین دلیل اولین قدم برای این که چگونه میز تلویزیون بسازیم این است که نقشه آن را ایجاد کنید. به همین دلیل پیش از آغاز حتما مدل نهایی و ابعاد با توجه به ارتفاع و عرض را در یک نقشه برآورد کنید.

نقشه ساخت میز تلویزیون

نقشه ساخت میز تلویزیون

 

پایه ها را بسازیم

اولین قدم این است که بتوانید پایه ها را بسازید. پایه ها اصل و اساس ساخت میز تلویزیون هستند، آن ها به شما کمک می کنند تا بتوانید یک میز تی وی خفن داشته باشید. میز تی وی با توجه به پایه هایی که دارد می تواند محیط جذاب کنید و به آن ها فضای زیبا ببخشد. پایه ها در مدل های مختلفی هستند که هر کدام از آن ها از یک سری ویژگی ها برخوردار می باشند.

پایه چوبی میز تلویزیون

پایه چوبی میز تلویزیون

قسمت های چپ و راست را بهم متصل کنید

پایه ها در دو بخش سمت راست و چاپ قرار دارند و زمانی که شما آن ها را بهم وصل کنید می توانید برای میز تلویزیون یک چارچوب ایجاد کنید تا بتواند بستر مناسبی باشد. به همین دلیل این بخش از تلویزیون اهمیت زیادی دارد چون که روی آن قرار می گیرد.

قفسه ها را متصل کنید

پس از انجام دو بخش بالا، باید به سراغ قفسه ها بروید. قسفه ها در ریدف وسط و پایین هستند که به عنوان یک بخش برای نگه داشتن میز و همین طور بخشی برای قرار دادن وسایل به کار می رود. ارتفاع آن ها کاملا به این ارتباط دارد که بخواهید چطور میز را بسازید.

اما پس از این که ارتفاع مد نظرتان را برآورد کردید، سعی کنید از یک تخته 2*2 استفاده نمایید و بخش های چپ و راست را بهم وصل نمایید، پس از این که قفسه ها را متصل کنید می توانید از میخ یا پیچ بهره بگیرید. اگر می خواهید میزتان را با ام دی اف بسازید به یک سری وسایل دیگر هم نیاز دارید.

شما باید برای ساخت میز تلویزیون از ام دی اف به سراغ برچسب های پولکی برای پوشاندن محل های میخ یا پیج بروید تا کاری تمیز دربیاورید.

تمیز درآوردن کار اهمیت زیادی دارد، زمانی که شما بخواهید یک میز تی وی حرفه ای تولید کنید، حتما باید به آن توجه زیادی داشته باشید که کار بدون هیچ مشکلی ایجاد گردد.

قرار دادن لایه رویی

نصب کردن لایه رویی کار خیلی سختی نیست، بالاترین ردیف یعنی همان جایی که تلویزیون نصب می شود، لایه رویی نام دارد.

درمورد این بخش باید بهتان بگوییم که این قسمت عرض بیشری نسبت به جاهای دیگر دارد، اما طرح انتخابی که برای آن می خواهید نصب کنید باید از بخش چپ و راست عرض آن بیشتر باشد نه این که نتها از یک سمت، یکی از اشتباهاتی که افراد در این زمان انجام می دهند این است که عرض را از یک بخش می گیرند. پس از آن حواستان باشد که لایه رویی آن برای اتصال به پایه ها محکم شود و شما باید آن را پیچ کنید.

بخش کناری میز

میزهای تی وی یک سری بخش هم در بغل شان دارند که باید آن ها را بسازید. قسمت های کناری باید برای تحمل وزن تلویزیون حتما زده شوند. شما می توانید بین پایه های عقب و جلو از قطعه ای با ابعاد 2*4 بهره بگیرید و آن ها را یک دیگر متصل نمایید و سپس از دو چوب با همین مدل ابعاد و ارتفاعی به همان اندازه بهره بگیرید و به صورت ضربدری آن ها را به دو بخش میز نصب نمایید.

سنباده زنی

مرحله دیگری که باید انجام دهید این است که روی کار نهایی تان سنباده کشی کرده و یا این که آن را رنگ آمیزی نمایید و پس از آن روغن جلا دهنده بزنید. شما پس از خشک کردن میز می توانید آن را به محل مد نظرتان قرار دهید.

سنباده زنی پایه میز

سنباده زنی پایه میز

پیاده سازی ایده های خلاقانه در ساخت میز تلویزیون

میز تی وی در دکوراسیون داخلی نقش پر رنگی را ایفا می کند. کم تر خانه ای است که از میز تلویزیون استفاده نکرده باشد. میزها یک سری کیفیت های مختلف دارند و شما می توانید از متریال گوناگون در ساخت آن ها بهره بگیرید.

میز تی وی وکیوم

میز تی وی وکیوم

اما با توجه به موارد گفته شده امروزه میزهای گوناگون را شما می توانید تحت نام میز تلویزیون بسازید، اما هر چقدر که توانایی و مهارت شما در این کار زیاد باشد، می توانید میزهای خلاقانه تر تولید کنید. میزهایی که طراحی های خاص دارند و مشتریان زیادی به دنبال آن هستند. طراحی های میز تلویزیون با توجه به سبک های دکوراسیون انجام می شود و می توانید از آن ها استفاده نمایید.

به عنوان مثال یک سری سبک ها در ساخت میز تلویزیون سنتی و کلاسیک هستند. در این کارها مدل های قدیمی چوب و همین طور کار روی آن ها باید انجام شود.

در صورتی که یک سری دیگر کارهای مدرن می باشند، حالت ساده دارند و شما با همین روش های گفته شده می توانید آن ها را بسازید. سبک های مدرن بیشتر روی سادگی تاکید دارند، میز تلویزیون مدرن طراحی های پیچیده ندارند و معمولا در رنگ های ساده تولید می شوند.

در ادامه ویدئو ساخت یک نمونه میز تلویزیون خلاقانه را با هم میبینیم:

3 دیدگاه در “چگونه میز تلویزیون بسازیم + عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *