دکوراسیون داخلی

چگونه میز تلویزیون را تمیز کنیم؟

چگونه میز تلویزیون را تمیز کنیم؟

تمیز کردن میز تلویزیون چوبی و سایر لوازم چوبی در منزل برای برخی خانم ها کاری خسته کننده و ناخوشایند به شمار می‌رود زیرا با توجه به دقت و تلاش بالای آنها ، لوازم چوبی منزل به خوبی تمیز نشده و به اندازه دلخواه براق نمی شوند، پاک کردن گردوغباری و خط و خشی که به داخل تلویزیون و میزهای چوبی بدون روکش نفوذ کرده اند، کاری دشوار و غیرممکن است.

بنابراین بهتر است با دیدن گردوغبار روی سطح تلویزیون و  میز دست به کار شوید و با استفاده از مجموع وسایل پاک کننده زیر آن ها را تمیز کرده و مانع نفوذ غبار به داخل آن‌ها شوید، ما قصد داریم راه و روش تمیز کردن میز چوبی و شیشه‌ای  تلویزیون و مبلمان را به شما آموزش دهیم پس تا پایان مقاله همراه ما باش.

پیشنهادی : از واکس مخصوص چوب استفاده کنید

واکس پولیش همه‌کاره گلشاد محصول موثر و خوشبویی است که به آسانی و بدون نیاز به آب سطوح مختلف چوبی مانند میز تلویزیون جاکفشی کمد لباس و … را تمیز کرده و همزمان آنها را براق و نو می‌کند. این محصول در سطح چوبی، چرمی و پلاستیکی نفوذ نموده و علاوه بر محافظت از سطح در برابر رطوبت و آفتاب، به سرعت خشک شده و مانع جذب پرز و گرد و غبار می‌گردد.
واکس مخصوص چوب

واکس مخصوص چوب

برای استفاده از این محصول چند قطره بر روی یک اسفنج ریخته و بر روی سطوح ام دی اف مالش دهید این محصول کاربردی را میتوانید با جستجوی (واکس چوب گلشاد) از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.
نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که از این محصول را فقط در رنگ های تیره و قهوه ای کاربرد دارد و به هیچ عنوان در ام دی اف سفید استفاده نشود.

از مایع ظرفشویی کمک بگیرید

بله تعجب کردید در محصولات سفید رنگ و یا تیره رنگ گاهن لکه های ایجاد میشه که نمیشود به راحتی تمیز کرد چند ورق دستمال کاغذی و یا با یک دستمال نخی تمیز را نم دار کنید مقداری مایع ظرفشویی بر روی دستمال بریزید و سطح مورد نظر را تمیز کنید بعد از تمیز کردن با یک دستمال دیگر سطح مورد نظر را خشک کنید.
از مایع ظرفشویی کمک بگیرید

از مایع ظرفشویی کمک بگیرید

نکته : مراقب باشید از آب زیاد استفاده نکنید ممکن است باعث باد کردن ورق ام دی اف شود.

استفاده از بنزین و تینر فوری 10000 و سایر شوینده ای صنعتی

با احتیاط و به دور از کودکان انجام شود : گاهی وقت ها مخصوصا در محصولات سفید رنگ لکه ها به گونه ای است که با هیچ گونه دستمال معمولی پاک نمی شود به ناچار باید سراغ بنزین یا تینر فوری 10000 یا بیشنر رفت با احتیاط کمی دستمال کاغذی یا یک دستمال نخی تمیز را آغشته گنید و سطوح مورد نظر را تمیز کنید.
بنزین

بنزین

روی میز را با جاروبرقی تمیز کنید

جاروبرقی غبار روی میز را کاملا از بین می برد، بنابراین برای جلوگیری از بروز خط و خش از سر باریک آن که مخصوص گردوغباراست استفاده کنید، بنابراین سر باریک را به آرامی تا زمان محو شدن غبار روی کل سطح میز قرار دهید.

دستمال گردگیری را فراموش نکنید

از دستمال مخصوص گردگیری استفاده کنید. دستمال های میکروفیبر که  به دستمال جادویی معروف هستند بسیار نرم بوده و می‌توانند بدون نیاز به مواد پاک کننده سطوح مختلف را به راحتی تمیز کنند.

دستمال گردگیری

دستمال گردگیری

 • از گردگیرهای دستی یا برقی مخصوص تلویزیون و میز استفاده کنید
  گردگیرهای برقی از هزاران فیبر کوچک تشکیل شده اند که مانند آهن ربا عمل کرده و قادرند گردوغبار را به خود جذب کنند، گردگیرهای از جنس لانولین طبیعی گرد و غبار به راحتی به خرد آن‌ها رفته و آن‌ها در خود نگه می‌دارند.
 • از اسپری‌های تمیزکننده استفاده کنید
  برای تمیز کردن گرد و غبار از تلویزیون و سطح میز و براق شدن آن از اسپری مخصوص آن استفاده کنید. این اسپری‌ها مانع نفوذ غبار به داخل چوب می‌شوند به شرط آن‌که از نوع مخصوص و مناسب چوب استفاده کنید.

تکنیک های تمیز کردن میز شیشه ای تلویزیون

در نظر داشته باشید که خط و خش هایی که روی میز شیشه ای می افتد را نیز می توانید با روش های بسیار ساده و خانگی از بین ببرید، برای از بین بردن گرد و غبار و خط‌هایی که روی میز افتاده است بهتر است ابتدا میز را خوب تمیز کرده  و گرد و خاک‌های آن را پاک کنید که برای این کار بهتر است از دستمال های میکروفایبر استفاده کنید.

استفاده از خمیر دندان

 • از خمیر دندان هایی استفاده کنید که دارای جوش شیرین باشند زیرا خواص جوش شیرین بسیار زیاد بوده و می‌تواند در تمیز کردن شیشه ها موثر باشد.
 • برای این کار باید ابتدا شیشه ها را خوب با آب بشویید و اطمینان پیدا کنید که روی شیشه هیچ گونه کثیفی ندارد.
 • قبل از این که برای ترمیم خش های شیشه کاری انجام دهید بهتر است از تمیز بودن و خشک بودن آن اطمینان حاصل فرمایید
 • با یک دستمال میکروفایبر  می‌توانید ار خشک بودن شیشه‌ها اطمینان پیدا کنید.
 • کمی از خمیر دندان را روی پارچه‌ای خشک قرار دهید و با آن شیشه را به صورت دورانی و به مدت ۳۰ ثانیه تمیز کنید.
 • بهتر است بدانید که هرگونه کثیفی ای که روی میز باشد می‌تواند آسیب‌های بیشتری به شیشه‌ها وارد کند.
 • سپس شیشه را از خمیر دندان‌ها تمیز کنید که این کار را می‌توانید بایک دستمال مرطوب انجام دهید.
 • با تمیز کردن شیشه‌ها خواهید دید  که میز های شیشه ای شما بار دیگر خواهند درخشید.

استفاده از جوش شیرین

 • برای این روش هم می‌توانید از یک دستمال میکروفایبر استفاده کنید و ظرفی با اندازه متوسط را آماده کنید و نسبت برابر جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد حال این خمیر را با دستمال تمیز بردارید و روی شیشه بکشید
 • نوع تمیز کردن میز شیشه ای به این صورت است که باید با حالت دورانی داشته باشد و به مدت 5۰ ثانیه این کار را انجام دهید. بعد از اتمام کار می‌توانید شیشه را بشویید.

پاک‌کننده‌های ممنوعه برای تمیز کردن تلویزیون

تمیز کردن تلویزیون

تمیز کردن تلویزیون

صفحه نمایش تلویزیون دارای لایه‌های خاصی بوده که می‌توانند تابش و بارتاب را به حداقل برسانند، بنابراین اشتباه‌ترین کار در زمان تمیز کردن تلویزیون آسیب رساندن به صفحه نمایش آن است، توجه کنید که بیشتر پاک‌کننده‌هایی که در آشپزخانه و حمام خود استفاده می‌کنید قادر خواهند بود به صفحه تلویزیون شما آسیب وارد کنند بنابراین توصیه می‌کنیم از همه آن‌ها اجتناب کنید.

تمیز کردن سایر قسمت‌های تلویزیون

همانطور که اطلاع دارید تلویزیون وسیله‌ای است که قابل حمل نیست  و زیاد در معرض گرد و غبار و پرز قرار نمیگرد اما پورت‌های تلویزیون، مانند ورودی‌های HDMI و USB ممکن است در معرض آلودگی قرار گرفته باشند و بلافاصله کثیف شوند، اگر قبلاً از یکی از ورودی‌های HDMI استفاده نکرده‌اید و حال قصد دارید دستگاه جدیدی را وصل کنید، در صورت از بین نبردن غبار آن ممکن است گرد و غبار جمع شده را به درون تلویزیون خود راه دهید.

که اگرچه این موضوع ممکن است مشکلی ایجاد نکند اما بهتر است در هر صورت قبل از هر کاری تمیز کردن تلویزیون را در اولویت قرار دهید، زمانی که تلویزیون خود را تمیز می‌کنید فراموش نکنید که قبل از شروع، حتما باتری‌ها را بردارید و درپوش را دوباره روی محفظه باتری قرار دهید، همچنین کلیک گر را وارونه کرده و خرده‌ها یا باقی‌مانده‌های دیگر را از بین دکمه‌ها بیرون بیاورید، سپس یک گوله از پنبه‌ را در پاک کننده تلویزیون آغشته کرده و آن را بین دکمه‌ها حرکت دهید.

جمع‌بندی

در مورد نحوه تمیز کردن میز تلویزیون رعایت نکاتی مهم بسیار ضروری است تا به پوشش صفحه نمایش تلویزیون شما آسیبی وارد نشود، بنابراین بهتر است برای تمیز کردن تلویزیون از پارچه‌های میکروفیبر نرم استفاده کنید، حتی حوله‌های کاغذی نیز قادر خواهند بود که تلویزیون را خراش دهند چون صفحات پلاسما بسیار ظریف هستند، توجه کنید که هرگز پاک کننده را مستقیماً روی صفحه نمایش خود اسپری نکنید، بلکه آن را روی یک پارچه بپاشید و از پارچه برای پاک کردن صفحه نمایش استفاده کنید.

نظرات و تجربه های خودتون را در این مورد در میان بگذارید.

4 دیدگاه در “چگونه میز تلویزیون را تمیز کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *