دسته‌بندی نشده

چگونه میز تلویزیون را رنگ کنیم؟

چگونه میز تلویزیون را رنگ کنیم؟

 همه ما از وسایل چوبی در خانه های خود استفاده می کنیم، که این وسایل به مرور زمان رنگ خود را از دست می دهند؛ و ما مجبور می شویم که آن وسیله را عوض کنیم.

میز تلویزیون یکی از وسایل چوبی است که احتمال عوض شدن رنگ آن بسیار زیاد است، و طبیعتا نمی توانیم هر چند سال یک بار آن را عوض کنیم پس باید راه حلی باشد که بدون خرج کردن پول زیادی، میز تلویزیون خود را نو کنیم. البته بعضی وقت ها ایجاد تغییر در دکوراسیون و عوض کردن رنگ وسایل چوبی بسیار خوب است.

وقتی می خواهیم در اتاق مان تغییراتی ایجاد کنیم، ابتدا دیوار های آن اتاق را رنگ می کنیم؛ پس رنگ کردن می تواند گزینه خیلی خوبی برای ایجاد تغییر در وسایل چوبی باشد. حالا سوال اینجا است که رنگ كردن ميز تلويزيون به چه صورت هست؟

کارهایی که قبل از رنگ آمیزی میز تلویزیون باید انجام شود

  • خرید رنگ

ابتدا باید رنگ مورد نظر را به اندازه مورد نیاز خریداری کنیم. به نظر ما برای رنگ کردن میز تلویزیون باید رنگ هایی را انتخاب کنیم که حال و هوای خانه را عوض کند. برای مثال اگر میز تلویزیون شما قهوه ای بوده، سعی کنید از رنگ های شاد تری مثل رنگ های پاستیلی مانند آبی، بنفش یا رنگ هایی از این قبیل استفاده کنید. با این کار می توانید به روحیه خود نیز کمک کنید.

رنگ كردن ميز تلويزيون

رنگ كردن ميز تلويزيون

  • آماده کردن میز

سپس  میز را در محیطی قرار دهید که بتوانید آن را به راحتی رنگ کنید؛ اگر میز تلویزیون کشو دارد، کشو های آن را از میز جدا کنید تا کار شما راحت تر شود. و اگر میز دارای درب است، درب های آن را باز کرده یا از میز جدا کنید.

برای این که بخواهیم میز تلویزیون را رنگ کنیم ابتدا باید رنگ اولیه را از بین ببریم و می توانیم این کار را با استفاده از سنباده انجام دهیم؛ البته برای انجام این کار می توانیم از اسید رنگ پاک کن نیز استفاده کنیم.

  • شروع رنگ کاری

پس از انجام دادن تمام این کارها، رنگ کاری را شروع کنید. لایه اول را که به آن آستری نیز می گویند، روی میز بزنید؛ سپس لایه دوم را نیز به همین ترتیب روی میز تلویزیون بزنید اگر نیاز بود  این کار را برای بار سوم نیز انجام دهید.

برای رنگ کاری میز باید به چند نکته توجه داشته باشید

غلظت رنگ بسیار مهم است، زیرا اگر رنگ خیلی غلیظ باشد میز جلوه بدی پیدا خواهد کرد و اگر غلظت رنگ خیلی کم باشد، باید چند بار این کار را انجام دهیم که باعث خراب شدن میز تلویزیون می شود. کشیدن قلمو نیز روی میز تلویزیون بسیار مهم است، چون باید بدانیم که قلمو را به چه صورت روی میز بکشیم.

میز تلویزیون چوبی رنگی

میز تلویزیون چوبی رنگی

نکات مهم در رنگ کردن میز تلویزیون و سایر لوازم چوبی

  • رنگ کردن میز هایی که روی آن ها را با رنگ روغنی،رنگ زده اند، دشوار تر از رنگ کردن باقی میز ها است.
  • رنگ کردن میز تلویزیون و یا جا کفشی چوبی هایی که چوب آن ها ام دی اف است هم مشکلات بسیار زیادی دارد، زیرا در اثر ضربه به قسمتی از میز، ممکن است بخشی از رنگ میز جدا شود.
  • می توانیم به جای رنگ کردن میز از برچسب هایی استفاد کنیم، می توانیم این برچسب ها را روی بخش هایی که خط خطی شده اند یا رنگ آن ها پریده است قرار دهیم. حتی می توانیم روی آن قسمت ها گلدان یا چیز هایی مثل این قرار دهیم.

چند ایده برای رنگ کردن میز تلویزیون

می توانیم برای رنگ کردن میز تلویزیون از دو رنگ مختلف استفاده کنیم. برای مثال کشو ها را یک رنگ و بدنه اصلی میز را رنگ دیگری بزنیم. یا میز را به دو بخش مختلف تقسیم کنیم و هر قسمت را یک رنگ بزنیم.

می توانیم میز تلویزیون را طوری رنگ  کنیم که با دکوراسیون خانه هماهنگ شود؛ برای مثال اگر در هال گل هایی داریم که گلدان های آن سفید است میز تلویزیون را نیز سفید کنیم. یا میز تلویزیون را با کاغذ دیواری ها ست کنیم.

در انتخاب رنگ ها جسورانه عمل کنید؛ یعنی از رنگ هایی استفاده کنید که به شما انرژی مثبت می دهند و شما را شاد می کنند.

شما می توانید از رنگ های خیلی شاد مثل نارنجی، سبز و…  استفاده کنید تا محیطی گرم و صمیمی را برای خود و اطرافیان تان به ارمغان بیاورید.

برای رنگ زدن میز تلویزیون از چه رنگ هایی استفاده کنیم؟

برای رنگ زدن میز تلویزیون یا دیگر وسایل چوبی بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید، که با دیگر وسایل شما هماهنگ باشد. برای مثال اگر عسلی های شما قهوه ای رنگ است، شما می توانید میز تلویزیون خود را با رنگ سفید رنگ بزنید.

پالت رنگ

پالت رنگ

در صورتی که اکثر وسایل خانه شما تیره رنگ هست، می توانید رنگ همه آن ها را تغییر دهید و آن ها را با رنگ های روشن رنگ کنید.

برای رنگ کردن میز تلویزیون یا هر وسیله چوبی دیگری، باید بدانیم که میز مان از چه نوع چوبی است و ابتدا از چه رنگی برای رنگ زدن آن استفاده شده است. این موضوع کمک می کند که میز راحت تر و سریع تر رنگ زده شود.

بعضی ها می پرسند، آیا نیاز است رنگ زیرین را پاک کنیم؟

در اینجا باید بگوییم، بله. اگر بخواهیم رنگ کاری ما تمیز تر انجام شود و در آخر شکل و شمایل خوبی داشته باشد، باید بگوییم این کار یک کار بسیار ضروری است و باید قبل از رنگ کاری آن را انجام دهیم.

هماهنگ کردن وسایل خانه با رنگ جدید میز تلویزیون

یکی از مهم ترین کارها بعد از رنگ کاری میز تلویزیون این است که آن را با وسایل خانه ست کنیم. یعنی اگر میز تلویزیون ما سفید است، می توانیم گلدان های کوچکی روی آن قرار دهیم، که این کار زیبایی میز تلویزیون را دو چندان می کند. می توانیم رنگ عسلی ها یا کاغذ دیواری ها و یا حتی رنگ کاناپه را با میز تلویزیون ست کنیم، که این کار فضایی گرم و صمیمی را برای ما ایجاد می کند.پس ما می توانیم با هزینه بسیار کم، وسایل چوبی خود را تا حدی زیبا تر کنیم.

1 دیدگاه در “چگونه میز تلویزیون را رنگ کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *