دکوراسیون داخلی

چگونه میز تلویزیون شیشه ای را تمیز کنیم

چگونه میز تلویزیون شیشه ای را تمیز کنیم

میز تلویزیون، امروزه یکی از وسایل پر کاربرد و مناسب می باشد که قابلیت های زیادی دارد و تاثیر چشمگیری روی زیبایی و دکوراسیون می گذارد. میزهای تلویزیون انواع و اقسام گوناگونی دارند، اما یکی از پر کاربرد ترین آن ها میز تلویزیون شیشه ای است. میزهای شیشه ای شفافیت و جذابیت خاصی دارند، اما متاسفانه تمیز کردن آن ها کاری نسبتا سخت است، البته ما قصد داریم یک سری نکات و موارد را در این زمینه به شما بگوییم که کمک زیادی بهتان برای تمیز کردن میز تلویزیون شیشه ای می کند با ما در دکومبل همراه شوید تا بتوانید هر مدل میز تی وی شیشه ای را به سادگی تمیز کنید.

مزایای استفاده از میز تلویزیون شیشه ای

میزهای تلویزیون شیشه ای دارای یک سری ویژگی ها هستند و اگر شما بتوانید از آن ها بهره بگیرید می توانید یک محیط با دکور زیباتر داشته باشید.

میزهای شیشه ای با هر طراحی و دکوراسیون هم خوانی دارد اما بیشتر با سبک های مدرن بیشتر می نشیند، از طرفی میز تلویزیون شیشه ای می تواند سبب شود تا لوازم دکوری روی آن ها بیشتر نمایش داده شود. همین طور میزهای تلویزیون شیشه ای دارای مدل های مختلفی است و دست شما در انتخاب باز است و می توانید با توجه به سلیقه تان از آن ها بهره مند شوید.

مقاومت بالا از دیگر مزایای این مدل میز تلویزیون شیشه ای می باشند، اگر شما میزهایی می خواهید که به صورت دائمی از آن ها استفاده کنید میز تلویزیون شیشه ای برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

چطور میز تلویزیون شیشه ای را تمیز کنیم

چطور میز تلویزیون شیشه ای را تمیز کنیم

وسایل مورد نیاز برای پاک کردن شیشه

برای این که میز تلویزیون شیشه ای را تمیز کنید باید به یک سری موارد توجه کنید، اول از همه این که وسایل مورد نیاز را برای نظافت فراهم کنید که عبارتند از:

 1. دستمال نرم
 2. شیشه پاک کن
 3. خمیر دندان
 4. روش های معمولی نظافت

شما با این سه وسیله راحت می توانید میزهای تلویزیون شیشه ای را تمیز کنید. باید به شما بگوییم که متاسفانه یکی از مشکلاتی که برای میزهای شیشه ای رخ می دهد، ایجاد خط و خش روی آن هاست. وجود خط و خش سبب نازیبا شدن میزهای شیشه ای می شود و روی کیفیت آن ها هم تاثیر می گذارد، شما با این سه وسیله می توانید آن ها را تمیز کنید اما چطور؟

 • شیشه را با یک دستمال نرم تمیز کنید

اولین کاری که باید در این زمینه انجام دهید، این است که شیشه ها را با یک دستمال کاملا تمیز کنید. دستمال بهتر است که نخی باشد، شما می توانید با کشیدن دستمال ها آن ها را برطرف کنید. زمانی که دستمال نرم روی آن ها می کشید سبب می شود تا شیشه ها براق شوند و همین طور خاک و آلودگی برطرف شوند.اگر شیشه ها تازه و نو هستند، همین یکبار کشیدن دستمال به نظافت آن ها کمک می کند.

 • خمیر دادن را استفاده کنید

برای انجام این کار بهترین گزینه این است که کمی خمیر دندان روی انگشت خود بمالید و برای هر یک از خطوط از آن ها بهره بگیرید. اگر شیشه ها دارای خط و خش زیادی هستند، بهترین کاری این می باشد که بتوانید آن ها را با خمیر دندان تمیز کنید. اما چطور باید خمیر دندان باید بکشید؟ بهترین روش برای کشیدن آن این است که خمیر دندان به صورت دورانی یا سریع کشیده شود، طوری که اگر خمیر دندان اگر خشک شود خودش باعث آلودگی ها می شود.

 • استفاده از شیشه پاک کن برای پاک کردن شیشه

بهترین روش برای تمیز کردن میز تلویزیون های شیشه ای این است که از شیشه پاک کن استفاده کنید. شیشه پاک کن حاوی یک سری مواد هستند که مخصوص شیشه ها می باشند و از آن ها می توان این میزها را به خوبی تمیز کرد.

میز تلویزیون چوب شیشه

میز تلویزیون چوب شیشه

تمیز کردن شیشه به صورت طبیعی

براق کردن و پاک کردن شیشه ها سبب می شود تا میزها به خوبی جذاب به نظر برسند. شما میزهای تی وی زیاد استفاده نمی کنید، اما روی آن ها گرد و خاک می نشیند، نیاز به نظافت دارد. شما می توانید میز تلویزیون شیشه ای را به صورت طبیعی تمیز کنید.

برای نظافت کردن آن ها لازم است از دو فنجان آب گرم و یک سرکه سفید و همین طور یک ماده شوینده حاوی الکل کم بهره بگیرید، آن را درون یک اسپری بریزید و آن را پاشش کنید. زمانی که آن ها ترکیب کنید می توانید به خوبی میز تلویزیون شیشه ای را نظافت کنید.

شما می توانید با ترکیب کردن مواد بالا آن را اسپری نمایید تا شیشه ها برق بیاندازید. بهترین کار این است که شما برای نظافت کردن دستمال نخی تمیز استفاده نمایید.

از روزنامه باطله استفاده کنید

از روزنامه برای تمیزکردن سطوح شیشه‌ای میز تی وی می‌ توانی استفاده کنید . این روش به‌خوبی عمل می‌کند و بسیار تضمینی است. بهتراست بدانید وقتی روزنامه برای تمیز کردن استفاده می کنید بهتر است کمی با شیشه پاک کن سطح مورد نظر را کمی خیس کنید.

با این ‌حال، اگر به هر دلیلی از دستمال نمیتوانید استفاده کند روزنامه یا کاغذ باطله انتخاب خوبی است، بهتر است هنگام تمیز کردن شیشه با روزنامه، از دستکش استفاده کنید همچنین از این روش می توانید برای تميز كردن شيشه پنجره یا جاکفشی یا آینه کمد لباس استفاده کنید.

تکنیک های مهم برای بهتر تمیز کردن شیشه ها

یک سری از موارد به شما کمک می کند تا بتوانید شیشه ها را تمیز کنید، اگر شما بتوانید از آن ها بهره مند شوید نیازی نیست تا زمان و انرژی زیادی بگذارید. خیلی از اوقات وجود دارد که شما شیشه ها هر چقدر تمیز می کنید بازهم آن ها لک می افتد، این موارد کمک می کند تا بتوانید شیشه ها را بهتر تمیز کنید که عبارتند از:

 • تا آن جایی که می توانید سعی کنید تا شیشه ها را از بالا به پایین تمیز نمایید تا هم آلودگی روی شیشه نماند و هم این که دست شما خسته نشود.
 • اگر دم و دست تان روزنامه دارید، برای تمیز کردن شیشه ها روزنامه کمک زیادی می کند، شما اگر پارچه های نخی را نمی توانید استفاده کنید یا ندارید، می توانید از روزنامه ها بهره بگیرید. سعی کنید تا از پارچه های پرز استفاده نکنید تا شیشه ها آلوده نشوند.
 • پس از این که نظافت انجام شد برای این که میز تلویزیون شیشه ای تمیز شود و برق بیفتند از دستمال خشک استفاده کنید. اگر برای خشک کردن از دستمال مرطوب بهره بگیرید، رد کثیفی روی شیشه ها می ماند.
 • سعی کنید هر چند وقت یک بار هم که شده از دستمال خشک روی شیشه ها استفاده کنید تا آلودگی ها روی آن ها نچسبد و تمیز کردن آن ها سخت نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *