دکوراسیون داخلی

چگونه چیدمان منزل کنیم + 8 توصیه طلایی

چگونه چیدمان منزل کنیم + 8 توصیه طلایی

چیدمان منزل اهمیت زیادی دارد، نحوه قرارگیری وسایل در کنار هم در نظر افراد تاثیر می گذارند. به عنوان مثال زمانی که شما به یک منزل یا محیط وارد می شوید، چیدمان وسایل و طراحی و دکور محیط روی شما تاثیر می گذارد و یک سری احساسات داخل شما ایجاد می کند.

به همین دلیل شما می توانید با در نظر داشتن یک سری روش ها منزل خودتان را زیباتر و جذاب تر کنید. نحوه چیدمان وسایل آن قدر اهمیت دارد که شما با چند وسیله ساده و با چند تکنیک می توانید یک فضا را زیبا تر کنید.

چه شما یک خانه بزرگ و چه یک آپارتمان جم و جور داشته باشید اگر وسایل بدون بی نظمی در آن ها ریخته شود، جفت آن ها منزل شما را نا زیبا نشان می دهد. برای دانستن چند نکته جادویی در دکو مبل همراه ما شوید.

دسته بندی وسایل در چیدمان منزل

هر وسیله در هر جای منزل کاربرد ندارد، به عنوان مثال گلدان ها بهتر است روی میز غذا خوری و یا جا کفشی قرار بگیرند، آن ها برای هر محلی مناسب نیستند.

شما اولین کاری که می توانید انجام دهید، این است که لوازم تان را دسته بندی کنید، لوازم دکوری مشابه را در یک گروه بگذارید. اگر می خواهید گلدان استفاده کنید، سعی کنید آن ها را ست کنید.

چیدمان و تزیینات منزل ایرانی

چیدمان و تزیینات منزل ایرانی

روی میز کنسول و یا میز ناهار خوردی از یک یا چند لوازم دکوری استفاده کنید. به عنوان مثال اگر وسایل دکوری شما چوبی است سعی کنید از همین محصولات استفاده کنید، اگر دکور شما سنگی است، سعی کنید دکورهای سنگی به کار ببرید.

استفاده اندازه از وسایل

یکی از اشتباهاتی که بیشتر افراد به ویژه خانم ها انجام می دهند، این است که آن ها فکر می کنند که اگر از لوازم زیادی استفاده کنند، محیط را زیبا تر می کند.

متاسفانه استفاده زیاد از وسایل به خصوص لوازم دکوری سبب ایجاد بهم ریختگی می شود و اگر یک فردی به خانه شما وارد شود، احساس خوبی نخواهد داشت. به خصوص اگر شما آپارتمان کوچک با متراژ پایین دارید، سعی کنید خانه ها را خیلی شلوغ نکنید.

لوازم جمع و جور برای اتاق خواب

در چیدمان اتاق خواب مثل فضاهای دیگر مانند آشپزخانه و سالن پذیرایی از هر وسیله ای استفاده نکنید، شما در اتاق خواب اصلی ترین وسایلی که باید بگذارید، تخت خواب و میز آرایشی است. بهترین جا برای این که شما تخت خواب قرار دهید  جایی که است که حدودا 5 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.

سعی کنید تخت خواب کنار پنجره قرار ندهید. اگر اتاق خواب شما کوچک است، از تخت های عجیب و غریب با حجم بالا استفاده نکنید؛ چرا که فضا را می گیرد و اجازه نمی دهد تا شما به راحتی رفت و آمد کنید.

استفاده از میز آرایش در برابر تخت خواب کاری اشتباه است، شما سعی کنید این کار را انجام ندهید و آینه را هم بالا تخت خواب نگذارید؛ هم احتمال افتادن و بروز حادثه است و هم این که کارایی خاصی برای شما ندارد.

محل قراردهی گل و گیاه در خانه

گل و گیاه در هر منزلی سبب می شود تا روحیه افراد بالا برود و حس شادی و آرامش ایجاد شود. کلا استفاده از المان های طبیعی سبب می شود تا فضای محیط عوض شود. اما برای قراردادن گل و گیاه باید به یک سری موارد توجه کنید.

مبل رنگی

مبل رنگی

گلدان های طبیعی را تا جایی که امکان دارد در مسیر تردد قرار ندهید، چون که هم مسیر را تنگ می کند و احتمال برخورد افراد با آن زیاد است. گل و گیاهان را سعی کنید در محل نورگیر خانه قرار دهید تا آن ها خشک نشوند. بهترین محل برای گل و گیاهان در سالن پذیرایی و یا روی کابینت آشپزخانه برای گلدان های کوچک است.

کانتر آشپزخانه

زمانی که به یک سری از آشپزخانه ها وارد می شویم، روی کانتر، آن قدر وسایل چیده شده است که جا برای ظروف نیست. کانتر خیلی خلوت به اندازه کانتر خیلی شلوغ اذیت کننده نیست. شما می توانید با چند وسیله کوچک و حتی با چند لوازم دکوری، کانترتان را تزئیین کنید، می توانید از چند گل و گیاه هم استفاده نمایید.

کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

اهمیت به اندازه ها

در حال حاضر، شاهد مدل های مختلفی از لوازم ها هستیم که هر کدام از آن ها می توانند ابعاد مختلفی داشته باشند و اندازه آن ها با هم دیگر فرق داشته باشد. اگر شما فضای کمی برای دکور کردن دارید، بهترین کار این است که وسایل بزرگ را فراموش کنید.

اگر آپارتمان شما متراژ کوچکی دارد؛ نیازی نیست تا از بزرگ مانند میز غذاخوری استفاده کنید، شما می توانید با چند لوازم دکوری کوچک فضای منزل تان را بهبود ببخشید و حس فضای آن را عوض کنید.

لوازم متناسب با سبک دکوراسیون

هر منزلی یک سبک دکوری دارد، بیشتر آپارتمان های امروزی که متراژ کوچکی هم دارند از سبک های مدرن بهره می گیرند. استفاده از وسایل و نحوه چیدمان منزل با هم دیگر فرق دارند، اگر شما سبک دکوراسیون مدرن دارید، بهترین کار این است که مطابق با سبک خودتان، از وسایل تان مانند میز تلویزیون مدرن استفاده کنید.

مبل چستر در دکوراسیون منزل

مبل چستر در دکوراسیون منزل

یعنی استفاده از لوازم دکوری کلاسیک با سبک مدرن هم خوانی ندارد و فضای شما نا زیبا می کند. اگر شما سبک کلاسیک دارید، بهترین کار این است که بتوانید از لوازم زیبا و با تم های طلایی و شاینی  استفاده نمایید.

کنسول دیواری برای خانه کوچک

آینه و میز کنسول شکل لوکسی به منزل شما می دهد، شما با بهره گیری از میز کنسول می توانید یک خانه ساده اما لوکس دکور کنید. آینه و کنسول ها فضای این را به شما می دهد تا هم داخل آن وسایل بگذارید و هم این که روی آن ها را با وسایل دکوری تزئیین کنید.

اگر شما علاقه دارید تا در آپارتمان با فضای کوچک از آینه و کنسول استفاده کنید، بهترین گزینه این است که از آینه دیواری مختلف استفاده کنید و کنسول کوچک پایه دار بگذارید تا هم بتوانید از فضای داخل کنسول استفاده نمایید و هم این که از آینه بهره بگیرید. آینه ها می تواند مدل دار باشند، آینه های گرد برای آپارتمان های کوچک خیلی مناسب و شکیل هستند.

نتیجه گیری اصول دکوراسیون و چیدمان منزل

تمامی نکاتی که در بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون مزل گفته شد بخش کوچک اما مهمی از مواردی است که باید در هنگام طراحی چیدمان منزل به آن‌ها توجه کنید. توجه داشته باشید که فقط خرید لوازم گران‌بها صرف زیبایی و نمای کلی چشم‌نواز را تأمین نمی‌کند گاها یک لوازم خلاقانه و دست شاز محیط را به حدی زیبا و خاص می کند که نظر همه را به خود جلب می کند.

تمایل همیشگی برای در اختیار داشتن آخرین مد روز به‌تنهایی ایده بدی نیست؛ اما همیشه احتمال دارد چیزی که امسال مد شده و بسیار زیباست، چند سال بعد به‌ کل دمدِ و زشت به نظر برسد. پس شاید چیدمان اصولی منزل زیاد از مد پیروی نکند. باید لوازم را با ترکیب رنگ، اندازه درست و کاربری صحیح انتخاب کرد و از شلوغی بیش از اندازه به دور بود و حد تعادل را حتما باید رعایت کرد تا دکوراسیونی بی نقص و تمیز داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *