دکوراسیون داخلی

چگونه کابینت مرتب داشته باشیم + عکس

چگونه کابینت مرتب داشته باشیم؟

کابینت ها یکی از بخش های مهم خانه به شمار می روند که برای جمع آوری وسایل به کار می روند، اما زمانی که شما با تعداد زیادی ظرف رو به رو باشید، مرتب کردن کابینت کاری سخت است، کابینت های شلوغ دسترسی به وسایل را مشکل و ما را سردرگم می کنند.

یک سری از افراد اشتباهات زیادی در چیدمان کابینت ها می کنند و در استفاده از وسایل شان به آن ها آسیب می زنند. ما قصد داریم در این مقاله در دکومبل به شما چند راهکار را بگوییم که به خوبی کابینت را مرتب کرده و کشوی های منظمی داشته باشید و به شما بگوییم روی کابینت چی بزارم.

چطور کابینت آشپزخانه را مرتب کنید؟

اگر کابینت آشپزخانه مرتب نشود، پس از مدتی به سرعت شلوغ می شود و دسترسی به ظرف ها کاری سخت می شود. یکی از اشتباهاتی که افراد انجام می دهند، این است که هر چیزی که دست شان می آید را در کابینت ها قرار می دهد، شما باید با توجه به میزان گنجایش کابینت ها در آن ها ظرف و وسایل قرار دهید و وسایلی که برای آشپزخانه نیست را داخل کابینت ها نگذارید، اگر انباری دارید می توانید از آن جا استفاده بیشتری ببرید.

  • وسایل را صحیح بچینید

اولین کاری که باید انجام بدهید این است که وسایل را صحیح در کابینت ها قرار دهید. سعی کنید یک لیست تهیه کنید و هر کابینت را به یک سری وسایل مشابه اختصاص دهید به عنوان مثال ظروف چینی، ظروف پذیرایی را در یک کابینت، ظروف نگهداری مواد غذایی، ظروف یک بار مصرف را در کشوی مخصوص قرار داده و لوازم برقی را در یک کابینت دیگر بگذارید. زمانی که ظرف ها در جای مشخصی باشند، مرتب کردن کابینت کاری راحت تر و دسترسی داشتن به وسایل هم ساده تر خواهد بود.

چطور کابینت مرتب داشته باشیم

چطور کابینت مرتب داشته باشیم

  • وسایل پر استفاده را در جلوی کابینت بگذارید

یک سری از وسایل هستند که شما در طول روز از آن ها بیشتر استفاده می کنید، به عنوان مثال لوازم غذا خوری، ماهیتابه و قابلمه را بیشتر به کار می برید، به همین دلیل ان ها را در جایی بگذارید که دسترسی داشتن به آن ها ساده و راحت تر است. چرا که اگر آن ها را در عقب کابینت بگذارید هر سری که  بخواهید آن ها را خارج کنید، وسایل به هم می ریزد. ظروف برقی و وسایلی که استفاده زیادی ندارید را در عقب کابینت یا کابینت های بالایی بگذارید.

  • از درب های کابینت حداکثر استفاده را کنید

یکی از اشتباهاتی که افراد انجام می دهند این است که از جاهایی مانند درب کابینت به خوبی استفاده نمی کنند. اگر شما وسایل زیادی دارید که باید در کابینت ها بگذارید روی درب های داخلی کابینت یک سری قفسه های مخصوصی وجود دارند که می توانید وسایل مختلفی را داخل آن ها بگذارید به عنوان مثال ابزارآلات، کفگیر، قاشق و چنگال و حتی فنجان ها را در آن جا می توانید قرار دهید.

  • مرتب كردن كابينت آشپزخانه

برای مرتب كردن كابينت آشپزخانه، به سراغ جدا کننده های کشو بروید، کشوهای آشپزخانه یکی از مکان هایی است که اگر شلوغ شود نمی توان از آن ها استفاده کرد و وسایل برهم می ریزد. به همین دلیل برای مرتب کردن کشوها بهتر است از جدا کننده ها بهره بگیرید تا در فضا نظم بیشتری ایجاد نمایید. جدا کننده ها کمک می کند تا هر وسیله ای را در جای خودش بگذارید.

  • مرتب کردن کابینت زیر سینک

کابینت زیر سینک همیشه در معرض آب و رطوبت قرار می گیرد، به همین دلیل حساسیت آن به نسبت سایر کابینت ها بیشتر است. سعی کنید در زیر کابینت ها نسبت به سایر جاهای کابینت کم تر وسایل قرار دهید و لوازمی را در آن جا بگذارید که در معرض رطوبت و آب خراب نمی شوند مثل جای قابلمه در کابینت هست و همیشه مرتب می مانند.

مرتب کردن کابینت زیر سینک

مرتب کردن کابینت زیر سینک

  • لوازم کاربردی را در جاهای نزدیک تر بگذارید

یکی دیگر از مواردی که کمک می کند کابینت مرتب داشته باشید، قرار دادن وسایل کاربردی در کابینت های پایینی و دم دست تر است. زمانی که شما می خواهید کابینت ها را مرتب کنید، بهترین کار این است که هر وسیله را در هر جایی نگذارید، وسایل مشابه به هم و وسایلی که در طول روز استفاده دارد را در کابینت های در دسترس بگذارید و وسایلی دیگر را در کابینت های دیگر بگذارید.

  • بالای یخچال یک کابینت کار بگذارید

در بالای بیشتر یخچال ها یک کابینت طراحی و قرار داده می شود که به نسبت سایر کابینت ها فضای بیشتری دارد. شما می توانید از کابینت بالای یخچال برای وسایلی استفاده کنید که خیلی از آن ها بهره نمی گیرید. مثلا لوازم برقی که کاربرد زیادی ندارد را می توانید در آن جا بگذارید.

  • قفسه های عمودی نصب کنید

بلاخره یک جایی می رسد که شما از تمام فضای کابینت هایتان استفاده کرده اید و دیگر جایی برای قرار دادن وسایل اضافی نیست، اما با این حال ظروفی دارید که باید آن ها را در کابینت ها قرار دهید، در این زمان نگران نباشید، شما می توانید با انجام یک سری کارها فضای بیشتری برای خودتان ایجاد کنید.

برایحل این مسئله، بهترین گزینه این است که به سراغ قفسه هایی برای ذخیره سازی بروید. شما می توانید قفسه های عمودی داخل کابینت نصب کنید تا هم فضای کم تری بگیرند و هم این که لیوان ها و کاسه ها را روی آن قرار دهید.

کابینت مرتب

کابینت مرتب

  • شلف های دیواری کمک زیادی به شما می کنند

شلف دیواری با کمک رول پلاک و پیچ به دیوار وصل شده و یک فضای اضافی برای قرار دادن وسایل فراهم می کند. با توجه به فضای آشپزخانه می توانید از آن ها استفاده کنید. اگر می خواهبید کابینت های مرتب و با فضای باز داشته باشید.

شلف های دیواری برای قرار دادن یک سری وسایل مانند بانکه و لیوان گزینه مناسبی است، شلف های دیواری باعث می شود تا شما تعداد وسایل را روی آن بچینید و برای قرار دادن دکوری ها هم از آن استفاده کنید. شلف های دیواری از نظر طراحی هم باعث می شوند تا آشپزخانه لوکس تر به نظر برسد.

و در اخر به شما پیشنهاد می کنیم مقاله پاک کردن چربی کابینت چوبی را در دکو مبل مطاله کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *