دکوراسیون داخلی

چگونه کمد لباس را مرتب کنیم + عکس

چگونه کمد لباس را مرتب کنیم + عکس

بیشتر افراد  برای اینکه به اتاق خواب نظم دهند و هم لباس‌ها چروک نشود از کمد استفاده می‌کنند،  مرتب بودن لباس‌ها در کمد این امکان را به شما می‌دهد تا با سرعت و بدون اتلاف وقت، لباس مورد نظر خود را پیدا کنید.

اگر کمد لباستان مرتب باشد همه چیز به راحتی در آن پیدا خواهد شد  و شما خیلی سریع قادر خواهید بود لباس مورد علاقه خود را پیدا کنید، حال سوال این است که چگونه کمد لباسمان را مرتب کنیم پس اگر به دنبال راهکارهایی برای سازماندهی کردن کمد خود هستید مقاله ما را تا اخر مطالعه کنید.

چگونه داخل کمد لباس را مرتب کنیم

همانطور که میدانید سخت ترین قسمت در نظافتکاری منزل، مرتب کردن کمد لباس خودتان یا فرزندتان هست، ممکن است شما  بعد از چند دقیقه زل زدن به کمد دیواری تصمیم بگیرید که در کمد را  بسته و هیچ وقت آن را تمیز نکنید، توجه کنید که قرار نیست شما کمدتان را تمیز نکنید، بنابراین ما در ادامه چند ایده برای مرتب کردن کمد لباس را برای شما بیان می‌کنیم تا دغدغه‌تان  را کمتر کنیم.

ترفندهای منظم کردن و تمیز نگه داشتن کمدها و کشوی لباس

ممکن است شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که لباس‌‌های فراوان  با فضای کم برای نگهداری از آن‌ها دارید، بنابراین اگر نمی‌‌دانید چطور کمد لباستان را تمیز  کنید با چند روش کاربردی  که در این مقاله به شما معرفی‌شده  است قادر خواهید بود مشکل خود را حل کنید

لباس‌ های قدیمی را دور بریزید

ابتدا  برای تمیزکردن کمد لباستان، باید لباس‌ هایی که دیگر کاربردی ندارند یا فرسوده شده‌‌اند را دور بریزید.،  پس ابتدا کمد لباسیتان را کاملا خالی کرده و لباس‌ های خود را جداگانه بگذارید، سپس کمد را با استفاده از مواد شوینده و دستمال پارچه ای تمیز کنید تا گرد و غبار از بین برود

ترفند مرتب کردن کمد لباس

حال پس از گرد گیری کمد نوبت گروه بندی لباس‌ ها است،  به عنوان مثال کمد را مانند  لباس ، شلوار ، روسری ، جوراب و … گروه بندی کنید، حال لباس‌های مربوط به هر فصل را جدا کنید و آن‌هایی که  هنوز فصل پوشیدنشان نشده و نیاز ندارید را در یک کیف زیپ دار قرار دهید  تا کمدتان بتواند فضای خالی بیشتری داشته باشد.

همچنین می‌‌توانید از کشوها برای‌چیدن لباس‌ ها استفاده کنید بنابراین اگر فضای مناسبی دارید از رخت آویزهای خاص برای لباس استفاده کنید، توجه داشته باشید که این رخت آویزها چه مقدار وزن و لباس را تحمل خواهند کرد، همچنین شما می‌توانید لباس‌های خود را طبق رنگ‌بندی  دسته بندی کنید.

چگونه در مرتب کردن کمد لباس خود فضای بیشتری اختصاص دهیم؟

گاهی اوقات کمد لباسمان دارای فضای بسیار بزرگی است ولی  لباس زیادی در آن جای نمیگیرد، توجه کنید که این مشکل اصلا ربطی به ابعاد کمد لباستان ندارد و تنها به چیدمان لباس مربوط است که در ادامه تک تک این موارد را برای شما شرخ خواهیم داد:

روش تا زدن لباس

از جمله روش هایی که به شما کمک خواهد کرد تا فضای بیشتری در کشوهای لباس داشته باشید روش چگونگی تا زدن لباس است، بنابراین برای اینکار باید تاپ، پیرهن و لباس‌ هایتان را به درستی تا برنید و درون کمد قرار دهید به طوری که جا برای لباس های دیگر نیز باشد، همچنین شما قادر خواهید بود لباس‌ ها را طبق مدل و رنگ در کمدتان بچنید. علاوه بر این تا کردن درست لباس نیز به شما کمک می‌ کند که لباس‌ها دم دستی باشند و لازم نباشد کل کمد را به خاطر پیدا کردن یک لباس به هم بریزید.

کیسه‌ های از جنس پارچه و زیپ‌ دار

کیسه‌ های از جنس پارچه بسیار بزرگ و کلفت  بوده و برای قرار دادن لباس‌های کثیفی که که باید شسته شوند یا به خشک شویی داده شود مورد استفاده قرار می گیرد.

جوراب‌ها را منظم بچینید

از ابزار جدا کننده برای نظم دادن به چینش جوراب‌‌هایتان استفاده کنید، این جدا کننده‌ ها ابزارهای بسیار موثر و پر کاربرد برای جدا و مرتب کردن محیط کشو به شمار می روند.

منظم کردن شال و روسری ها

شما عزیزان می‌توانید با استفاده از چوب لباسی شال ‌ایتان را منظم کنید ، همچنین اگز از کشو برای نگهداری از آن ها استفاده می‌‌کنید، می‌توانید مانند تا زدن لباس، آن‌ها رانیز  طبق رنگبندی و مدل مرتب کنید، البته توجه کنید که برای شال های حریر و نازک آنها را آویز کنید که چروک نشوند، چوب لباسی‌ها به شما کمک خواهند کرد که برای استفاده کردن از شال یا روسری مجبور نباشید هر لحظه آنها را اتو کنید، بنابراین به واسطه این چوب لباسی‌ها هم کمدتان مرتب خواهد بود و هم دیگر شال و روسری های شما چروک نخواهد شد.

منظم کردن شلوارها

یکی از مشکلات بسیاری از افراد تا زدن و جا دادن شلوارها در کمد است، بنابراین با استفاده از این راهکار قادر خواهید بود فضای بیشتری برای قراردادن شلوارهایتان ایجاد کنید و یا با استفاده از  ترفندهای ساده‌ترآن ها را گروه بندی و با چوب لباسی در کمد آویز کنید.

از روش رول کردن لباس ها استفاده کنید

ممکن است هنگام بستن چمدان این نکته را شنیده باشید که برای اینکه تمام لباس‌ها در چمدان قرار بگیرند بهتر است لباس ها را رول کنید،  کمد شما نیز با چمدانتان هیچ فرقی ندارد. رول کردن لباس فضای کمتری را اشغال کرده و اگر درست انجام شود از چروک و ایجاد خط روی پارچه نیز جلوگیری خواهد کرد بنابراین باید به آرامی و در عین حال محکم پارچه را رول کرده تا چروک نشود.

رول کردن لباس

رول کردن لباس

از مقوای تی شرت استفاده کنید

اگر لباس ها را تا می کنید بهتر است از یک مقوا برای این کار استفاده کنید.، کارتن مقوایی وجود دارند که می‌توانید  تی شرت یا شلوار را دور آن  بپیچید، بنابراین مقوا را در مرکز و بالای لباس قرار دهید، دقیقا پایین یقه، آستین چپ را به سمت راست کشیده تا در لبه مقوا قرار گیرد، سپس همین کار را برای آستین راست تکرار کنید و سپس قسمت پایینی را به سمت بالا تا کنید، برای شلوار نیز آن را به نصف تا کنید و دور مقوا بپیچانید.

لباس ها را فقط مرتب نکنید، بلکه به آن ها چیدمان بدهید

وقتی لباس ها را در کشو قرار می دهید تنها به روش سنتی آن‌ها را مرتب نکنید زیرا به راحتی بهم ریخته و چروک می شوند، بنابراین پیدا کردن لباس مورد نظرتان نیز در این شرایط سخت است، پس به جای مرتب کردن لباس به آن چیدمان دهید، از رول کردن یا مقوا برای این کار استفاده کنید.

رگال چوبی کمد لباس

رگال چوبی کمد لباس

تکنیک های مهم برای چیدمان لباس هایتان در کمد

 1. تمیز کردن داخل کمد و کشوها
 2. بعد از خارج کردن تمامی لباس ها داخل آن را با جاروبرقی تمیز کنید
 3. جداسازی لباس ها طبق طرح و رنگ و جنسشان
 4. طبق اهمیت آنها را به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم کنید.
 5. لباس هایی که برای فصل دیگر هستند را جمع کنید
 6. تاپ ، لباس راحتی و لباس هایی که مدام از آن ها استفاده می کنید را در دسترستان قرار دهید
 7. لباس هایی که جنس شان به گونه‌ای است که سریع چروک می شوند را با استفاده از رخت آویز آویزان کنید.

نتیجه گیری

امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد، توجه کنید که اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با مرتب کردن کمد لباس خود دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده نمایید؛ شما از چه روش هایی برای نظم‌دادن به کمد لباسی خود استفاده می کنید خوشحال می شویم تجربیات خود را در این زمینه با دکومبل به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه در “چگونه کمد لباس را مرتب کنیم + عکس

 1. ..... گفت:

  سلام لطفاً عکسهای باحجاب بگذارید

  1. مهرسا دکو مبل گفت:

   ممنون از نظر شما فیلم اصلاح شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *