دکوراسیون داخلی

چگونه یک معمار خوب برای خودمان پیدا کنیم ؟

چگونه یک معمار خوب برای خودمان پیدا کنیم ؟

بعد از تصمیم گیری برای ساخت یک خانه جدید یا بازسازی یک خانه موجود، مرحله بعدی انتخاب یک معمار خوب و حرفه ای است که می‌تواند طراحی و اجرای آسان کار را تضمین کند در ادامه با دکومبل همراه باشید.

خدمات یک معمار ممکن است شامل زمینه‌های مختلفی مانند معماری، طراحی داخلی و پیمانکاری محیط زیست باشد. اما سوال اینجاست که چگونه می‌توان معمار مناسب را انتخاب کرد که بتواند به طور کارآمد پروژه را به جلو ببرد؟

در نهایت، ساخت و بازسازی خانه نه تنها سرمایه‌گذاری گران قیمتی است، بلکه یک تجربه هیجان‌انگیز است که در آن مفاهیم، سبک، ترجیحات و آرزوهای مالک خانه به واقعیت تبدیل می‌شوند. در ادامه راهنمایی‌هایی اشاره شده است که به شما کمک می‌کند تا یک استاد معمار خوب را انتخاب کنید .

از تجربه نظر و پیشنهاد دیگران استفاده کنید

پیشنهاد کسانی که به تازگی خانه‌شان را ساخته‌اند، مثل دوستان، خویشاوندان یا افرادی که شناخت دارید، یکی از بهترین روش‌ها برای انتخاب معماری مناسب است. آن‌ها نظر صادقانه‌ای در مورد انتظاراتی که از معمار دارید و ساختار هزینه آن‌ها را به شما می‌دهند و بهترین راهنمایی و نصیحت‌ها در مورد چگونگی کار با معمار به شما می‌دهند.

جستوجو در  اینترنت و صفحات مجازی

بررسی سایت‌هایی مانند Houzz که فهرست گسترده‌ای از معماران شهری را داراست. پرفایل آن‌ها و لیست خدماتی که ارائه می‌دهند را به همراه پروفایل‌های آنلاین شان بررسی کنید. بسیاری از آن‌ها نظرات مشتریان را نیز در این صفحات خود ارائه می‌کنند که باعث راحتی شما در انتخاب می‌شود.

مجلات روز طراحی را بررسی کنید

می‌توانید برای الهام گرفتن یا به دنبال ایده‌های جدید برای بازسازی خانه‌تان، مجلات طراحی را مرور کنید. خانه‌ها یا تصاویری که با سلیقه و سبک شما همخوانی دارند را نشان‌گذاری کنید.

نکته: هر معمار معمولاً یک سبک طراحی و روش کار خاص خود را دارد. قبل از تماس با معماران، یکم تحقیق کنید که به چه نوع طرح‌ها و سبک‌هایی علاقه دارید.

یک قرار ملاقات با معمار مورد نظرتان مشخس کنید

بعد از انتخاب دو یا سه معمار، یک یا چند جلسه ملاقات یک به یک را ترتیب دهید. با آنها ملاقات حضوری داشته باشید و ببینید کدام یک از آنها برای شما بهترین و راحت‌ترین فرد برای ارتباط و به اشتراک گذاری ایده‌ها است.

توجه داشته باشید که اگر به سلیقه و تقاضای خود خیلی اصرار دارید، معماری را که سرش بسیار شلوع است، انتخاب نکنید. معمار ممکن است نتواند کافی وقت را برای پروژه شما صرف کند که در آینده باعث اختلاف شود.

پله پیچ مدرن

پله پیچ مدرن

از معمار سوال کنید، مانند اینکه چگونه پروژه را برنامه‌ریزی می‌کند. زمان مورد نیاز برای تکمیل پروژه را بپرسید. آیا معمار با پیشنهادات صاحبخانه موافق است؟ در آخر، جزئیات هزینه را حتما پرسیده شود.

سعی کنید طراحی به گونه ای باشد که با لوازم خانه مانند میز تلویزیون کمد و سایر لوازم همخانی داشته باشد .

هزینه تمام شده

معمولاً معماران هزینه خود را به صورت درصدی از هزینه کل پروژه ساختمان به مالک خانه دریافت می‌کنند. برخی شرکت‌ها هزینه مشاوره را براساس نرخ هر متر مربع ضرب شده در کل مساحت ساختمان پروژه، دریافت می‌کنند. به علاوه، معمار می‌تواند بر اساس کار کلی، قیمت ثابت یا پرداخت بیشتر ارائه کند.

حالا شما باید این حقایق را با حس و حال خودتان ترکیب کنید تا بهترین معماری را انتخاب کنید که با بودجه، زمانبندی و سبک طراحی شما سازگار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *