دکوراسیون داخلی

کمد لباس ایده آل باید در چه اندازه ای باشد؟

کمد لباس ایده آل باید در چه اندازه ای باشد؟

طرح داخلی یک کمد لباس بر پایه ترکیبی از فضای آویز، کشو ها و قفسه ها است که برای نگهداری لباس ها، جواهرات، اکسسوری ها، کفش و غیره استفاده می شوند.

داخل یک کمد لباس مناسب باید دارای فضایی منظم برای نگهداری لوازم، طراحی شده باشد و به صورت بهینه فضای کافی ر ا در اختیار شما قرار دهد. قبل از سفارش دادن یک کمد جدید، لیستی از نیازهای خود را شامل تعداد کشو و قفسه ها و مقدار فضای مورد نیاز برای آویزان کردن لباس ها باید تهیه کنید تا در طراحی و ساخت کمد لباس در نظر گرفته شوند.

کمد لباس آویزی

این کمد ها به صورت مهمول همه جا ساحته میشوند و درب ها به صورت لولا گازول باز بسته میشوند . عمق استاندارد یک کمد لباس آویزی 60 سانتی متر است. اگر اتاق شما کوچک است، می توانید عمقی به اندازه 50 سانتی متر انتخاب کنید؛ اما به یاد داشته باشید که این عمق برای آویزان کردن لباس ها کافی نیست.

کمد لباس جدید

کمد لباس جدید

ارتفاع کمد لباس باید با ارتفاع درب ها (معمولاً 214 سانتی متر) باشد، یا شما می توانید با استفاده از فضایی از زمین تا سقف، یک کمد لباس با ارتفاع کامل ایجاد کنید. عرض درب کمد لباس تک درب یا دو دربی نباید بیشتر از 60 سانتی متر عرض باشد؛ در غیر این صورت بار زیادی بر روی لولا ها قرار می گیرد.

کمد لباس مردانه

دو رگال آویز برای آویزاندن پیراهن‌ها، مانند عکس، به صورت مساوی تقسیم کنید. حداقل ارتفاع هر بخش باید حداقل 101 سانتی متر باشد. دقت کنید حداقل 10 سانتی متر فاصله بین ریل و بالای کمد باید وجود داشته باشد تا اندازه کافی برای برداشتن و قرار دادن آویز‌ها وجود داشته باشد.

کمد ویژه‌ای که برای کت‌ها اختصاص داده شده است، باید عمقی حداقل 80 سانتی متر فضا داشته باشد. توجه کنید که کت‌ها از پیراهن‌های معمولی پهن‌تر هستند و آستین کت نباید درون پانل‌های در کمد گیر کند.

کمد لباس زنانه

برای آویزاندن لباس‌های زنانه مانند لباس مجلسی و لباس‌های بلند، شخص باید ارتفاع بخش آویز با حداقل اندازه‌ی 176-190 سانتی متررا در نظر بگیرد.(ارتفاع باید بر اساس قد و نیاز فرد تنظیم شود).  پیراهن‌های رسمی و یا لباس راحتی خانگی را در بخش کوچکتری با ارتفاع 100 سانتی متر آویزان کنید.
برای نگهداری لباس‌های تاشده، قفسه‌های باز در نظر بگیرید. بین هر قفسه باید حداقل فاصله‌ای به اندازه 30 تا 40 سانتی متر باشد.

کمد لباس زنانه دخترانه

کمد لباس زنانه دخترانه

کمد لباس کودک

با تقسیم طول عمودی کمد لباس به سه بخش حدود 72 سانتی متر ، آویزهایی را برای آویزاندن لباس‌های کودکان و نوزادان نصب کنید. قفسه‌های با دراور با ارتفاع‌های مختلفی از 15 تا 38 سانتی متر در نظر داشته باشید تا لوازم جانبی، کتاب‌ها و اسباب‌بازی‌های کودک جا داشته باشند. از قفسه‌ها برای اسباب بازی استفاده کنید همچنین این قفسه‌ها مناسب نگهداری جاکفشی ، لباس‌های تاشده و حوله‌ها هستند.

کمد لباس کودک بچه گانه

کمد لباس کودک بچه گانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *