دکوراسیون داخلی

ایده‌های جالب برای نگهداری و نظم دادن به کفش ها

ایده‌های جالب برای نگهداری و نظم دادن به کفش ها

اگر عاشق کفش هستید و زیاد کفش دارید و لی فضای کافی ندارید، ایده‌های جالب برای نگهداری و نظم دادن به کفش ها برای شما داریم.

من هم مثل خیلی از شما ها عاشق کفش‌ها هستم و زیباییشون رو در هر شکل و ارتفاع پاشنه‌ای دوست دارم، و همیشه از خرید یک جفت کفش جدید (یا دو جفت، یا سه جفت، یا چهار جفت… وای خدا) لذت می‌برم.

اما مهم این هست که چه کفش‌هایی را باید انتخاب کنید، از کفش‌های  چرمی پاشنه بلند و سبک، سوال اینجاست : کجا کفش های خریداری شده برای خودتون و خانواده تون رو قرار می دهید با این چند راهکار خلاقانه نگاهی بیندازید و خانه‌ی خود را به یک محل شاداب از کفش های جور واجور تبدیل کنید…

کفش‌های پاشنه‌بلند را از دیوار میخ کنید

کفش‌های وینتیج زیبا و کفش‌های پاشنه بلند با رنگ‌های متنوعی که دارید، بسیار زیبا هستند چرا باد دید دیگران پنهان شوند، شما هم همین نظر را دارید؟ بنابراین، کفش‌های قشنگ و زیای خودتان را برای همه به نمایش بگذارید.

برای این ترفند، قلاب یا یک گیره (که به صورت «نامرئی» با همان رنگ دیوار شما رنگ آمیزی شده‌اند) نیاز دارید تا بتوانید کفش‌های خودتون را آویزان کنید و یک نمایش زیبا و رنگارنگ را به خلق کنید. و چه بهانه از این بهتر برای خریدن بیشتر کفش‌ها جدید و اضافه کردن آن‌ها به بر روی دیوار ….

کفش‌های جذاب و دلپذیر خود را به نمایش بگذارید.

این شاید مورد مورد علاقه‌ترین ترفند من برای جلوگیری از پراکنده شدن کفش‌های کوچک کودکان روی زمین یا اتاق خواب باشد به دنبال یک کابینت دیواری قدیمی با پارتیشن یا مجموعه‌ای از قفسه‌ها باشید و یک جفت کفش خیلی کوچک را در هر جعبه قرار دهید. به این ترتیم هم نظم به کفش ها داده اید هم محیط خودتون رو زیبا و حلوت کرده اید البته میتوانید با کمی خلاقیت با همین طرح میز تلویزیون زیبایی هم طراجی و اجرا کنید.

جاکفشی دیواری

جاکفشی دیواری

ورودی راهرو را با جاکفشی مرتب کنید

راه‌های ورودی معمولاً با تعداد زیادی کفش مدرسه، کفش‌های ورزشی و یا دمپایی معمولا پر می‌شود و ورودی‌هایمان را بهم می‌ریزد. برای این راه حل ساده نیازمند یک جاکفشی مدرن یا کلاسیک به (سلیقه خودتان بستگی دارد) جاکفشی یک به دلیل داشتن شکل مرتب و درب ها که دارد باعث پنهان شدن کفش ها می شود و این کار باعث مرتب شدن راه رو می شود.

ورودی راهرو را با جاکفشی مرتب کنید

ورودی راهرو را با جاکفشی مرتب کنید

از قفسه‌ها استفاده کنید

بگذارید صادق باشیم، اگر صاحب یک مجموعه گران‌قیمت از کفش‌های جیمی چو، کریستین لوبوتن و مانولو بلاهنیک باشید، شما نیاز به یک جای مناسب نگه داری کارآمد و منظم خواهید داشت.

برای یک راه‌حل ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر برای خود یک قفسه‌ مناسب در یک اتاق کوچک تهیه کیند و کفشهای گران قیمت خودتون رو داخل این قفسه‌ها بزارید.

قفسه‌ بزرگ جاکفشی

قفسه‌ بزرگ جاکفشی

یک کمد را تبدیل به جا کفشی کنید

من از این ایده خیلی خوشم می‌آید، چون خیلی ساده هست و به خوبی وظیفه ای که بهش داده شده رو انجام میده. همه ما در خانه خودمون یک کمد لباس به راحتی میتونید تبدیلش کنید به یک جاکفشی کارآمد دارید.

گاهی اوقات ایده‌های ساده خیلی خوب جواب می دهند.

کفش ها را داخل جعبه قرار دهید

این یک ترفند امتحان شده برای کفش است و مطمئناً به شما آرامش و هماهنگی را در مقابله با انبوهی از کفش‌های بی‌نظم می دهد. یا از جعبه‌ای که کفش‌ها در زمان خرید داخل آن بودن استفاده کنید، یا برای افزایش کارآیی در مرتب‌سازی آن‌ها، با خرید جعبه‌های متناسب و یکنواخت، احساس رضایت بیشتری را خواهید داشت تا هیچ گرد و غبار یا آلودگی دیگری نتواند خریدهای گرانبها شما را کثیف کند.

کفش ها رو داخل راه پله مخفی کن

خب، این ترفند نیاز به طراحی و ساخت توسط نجار را دارد پله ها عضو همیشگی هر حانه ای هستن ودر هر خانه ای دیده می شوند به خصوص آپارتمان‌های کوچک بسیار خوب هست که از پله ها استفاده بهینه داشته باشیم و می‌توانند حجم بسیار زیادی از کفش‌ها را برای همه اعضای خانواده جا دهند.

جاکفشی مخصوص راه پله

جاکفشی مخصوص راه پله

پایان مقاله الهام گرفته شده از : houzz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *