دکوراسیون داخلی

چگونه هود را تمیز کنیم + چند روش آسان

چگونه هود را تمیز کنیم

تمیز کردن هود آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست، فقط باید از راه حل های درست و موثر برای پاک کردن چربی از روی هود استفاده کنید و برای نتیجه بهتر این کار را به طور منظم انجام دهید در این مقاله در دکومبل به شما می گوییم چگونه هود را تمیز کنیم و هود شیشه ای مشکی را چگونه تمیز کنیم پس در ادامه با دکومبل همراه باشید.

بسیاری از ما به تمیزی خود دستگاه و مخصوصا فیلتر هود آشپزخانه فکر نمی کنیم و به ندرت از آن مراقبت می کنیم. از طرفی نظافت و نگهداری هود آشپزخانه تنها ظاهر آن مربوط نمی شود، بلکه فیلترهای هود بسیار مهم هستند که نیاز به تمیزکردن دوره ای دارند. تمیز نکردن درب فیلتر می تواند دهانه فیلتر را مسدود کرده و باعث ورود چربی به داخل فیلتر شود، بنابراین با روشن کردن هود و به دلیل بسته بودن فیلتر هود ، بوی بدی در آشپزخانه شما ایجاد می شود. از طرفی این امر بر تهویه و مکش هود تأثیر می گذارد و قدرت مکش را تحت تأثیر قرار می دهد.

هود شیشه ای مشکی را چگونه تمیز کنیم

برای تمیز کردن هود شیشه ای مشکی می توان با استفاده از سرکه سفید به عنوان یک پاک کننده قوی استفاده کرد. سرکه سفید با خاصیت اسیدی خود به راحتی چربی های سرسخت را از سطح هود پاک می کند. برای این کار، سرکه سفید را داخل یک بطری اسپری بریزید و روی سطح هود اسپری کنید. سپس سطح را با دستمال یا حوله نخی یا دستمال جادویی تمیز کنید.

هود شیشه ای مشکی را چگونه تمیز کنیم

هود شیشه ای مشکی را چگونه تمیز کنیم

توجه داشته باشید که استفاده از اسکاج و یا سیم ظرف شویی برای شستشوی هود می تواند باعث ایجاد خراش و حتی ترک در شیشه مشکی شود. در عین حال توصیه می کنیم برای تمیز کردن گاز و هود مخصوصا قسمت های شیشه ای از پاک کننده های مخصوص استفاده کنید. این محصولات از آسیب دیدن هود جلوگیری کرده و در عین حال درخشندگی خاصی به آن می بخشد. مراقب باشید به شیشه آسیب زیادی وارد نکنید.

چگونه چربی توری هود را تمیز کنیم

اگر به این فکر می کنید که چگونه چربی توری هود را تمیز کنیم، راه حل وجود دارد به راحتی با استفاده از ترکیبی از آب جوش، مایع ظرفشویی و جوش شیرین است. برای این کار باید یک ظرف بزرگ پر از آب جوش آماده کنید. سپس 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و 1/4 فنجان جوش شیرین را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

شستشوی چربی توری هود

شستشوی چربی توری هود

فیلتر توری به ارامی در آب قرار دهید. حدود 10 تا 20 دقیقه صبر کنید، سپس از یک برس غیر فلزی برای تمیز کردن فیلتر استفاده کنید. در صورت لزوم مقداری صابون به برس اضافه کنید تا فیلتر تمیز شود. در نهایت فیلتر را بشویید و خوب خشک کنید اگر لازم بود چند بار این مراحل را تکرار کنید.

چگونه هود قدیمی را تمیز کنیم

برای تمیز کردن هود اجاق گاز، ابتدا فیلترها را جدا کرده و با مواد شوینده یا محلول تمیزکننده گاز پاک کن بشویید. سپس از مخلوط جوش شیرین و سرکه برای تمیز کردن بدنه هود استفاده کنید.

برای این کار با مخلوط کردن مقداری جوش شیرین در سرکه طوری مه حالت خمیری به خودش بگیره درست کنید. سپس آن را روی سطح بزنید و چند دقیقه صبر کنید. مراقب باشید که جوش شیرین را داخل فیلتر هود نریزید تا سوراخ های فیلتر مسدود نشود. در نهایت پس از خشک شدن ، سطح هود را با دستمال مرطوب یا دستمال جادویی با دقت پاک کنید.

شستشوی هود قدیمی

شستشوی هود قدیمی

همچنین می توانید از مخلوط جوش شیرین و آب به عنوان محلول استفاده کنید. مقداری آب داخل آبپاش بریزید و جوش شیرین را اضافه کنید تا خوب در آب حل شود. و سپس بر روی سطح مورد نظر اسپری کنید.

روش دیگر تهیه خمیر جوش شیرین و آب است. در این حالت باید مقدار کمی آب با مقدار زیادی جوش شیرین مخلوط شود تا خمیر نرمی به دست آید. می توانید این مخلوط را روی یک مسواک نرم یا اسکاج بزنید و روی هود بمالید. در نهایت خمیر را با دستمال مناسب بردارید و کاملا خشک کنید. استفاده مکرر از این روش ها بهداشت هود شما را بهبود می بخشد و ماندگاری آن را بیشتر می کند.

در آخر به شما پیشنهاد می کنیم اگر در خانه تکانی آخر سال می خواهید میز تی وی خودتون رو تمیز کنید مطلب چگونه میز تلویزیون را تمیز کنیم را مطلعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *