دکوراسیون داخلی

چگونه تلویزیون را تمیز کنیم + فیلم آموزشی و چند راه حل ساده

چگونه تلویزیون را تمیز کنیم

تلویزیون همان نقطه کانونی خانه است که در انواع دکوراسیون داخلی مورد توجه می‌گیرد. چیدمان وسایل منزل با توجه به مکان میز تلویزیون انتخاب می‌شود؛ به همین دلیل صفحه نمایش تلویزیون همیشه در معرض توجه است. بیشتر مردم دوست دارند تلوزیون تمیز، شفاف و عاری از گردوخاک باشد و صفحه نمایش را چند بار در هفته تمیز می‌کنند.

اگر این کار بیش‌ازحد یا اشتباه انجام بشود، مواد شوینده به تلویزیون و تجهیزات آسیب می‌زنند. در این مقاله در دکومبل روش تمیز کردن تلوزیون بدون آسیب به صفحه نمایش را بررسی می‌کنیم. در آخر متن، شوینده و دستمال مناسب برای تمیر کردن تلویزیون به شما عزیزان معرفی می‌شود.

چگونه صفحه تلویزیون را تمیز کنیم

قبل از هر کاری، تلویزیون را از برق بکشید.با این کار امنیت شما حفظ می‌شود و لکه‌ها را راحت‌تر می‌بینید. حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا تلوزیون خنک شود. اگر بلافاصله بعد از خاموشی تلوزیون را تمیز کنید، دستگاه صدمه می‌بیند.

بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون و دستمال مخصوص که ردی از خود نگذارد را انتخاب کنید (پیشنهاد میشه دستمال جادویی استفاده کنید) را به شوینده یا محلول آغشته کنید. این نکته را در نظر بگیرید که دستمال نباید خشک یا بیش‌ ازحد نم‌دار باشد. حالا دستمال را به آرامی و با حرکت دایره‌ای روی صفحه نمایش بکشید و آن را تمیز کنید.

چگونه صفحه تلویزیون را تمیز کنیم

چگونه صفحه تلویزیون را تمیز کنیم

چگونه شیشه تلویزیون ال ای دی را تمیز کنیم

همان تور که بالا تر توضیح دادیم تفاوتی بین تمیز کردن انواع تلویزیون نیست و بهترین روش اسفاده از یک دستمان خوب مثل دستمال جادویی است که کمی نمدار باشد و به راحتی میتوانید تميز كردن صفحه ال اي دي را به راحتی انجام دهید حتما این نکته را توجه کنید که دسمال نباید زیاد خیس یا خشک باشد و تلویزیون هم ترجها خاموش و خنک باشد صبح ها زمان خوبی برای تمیز کردن هست.

نکات مهم برای تمیز کردن تلویزیون ال جی سامسونگ و یا سایر مدل ها

  • حتما تلویزیون خاموش و از برق بکشید و سعی کنید در زمان خنک بودن تلویزیون صبح ها این کار رو انجام دهید
  • محلول یا شوینده را به‌طور مستقیم روی صفحه تلوزیون اسپری نکنید.
  • صفحه نمایش تلوزیون نسبت به فشار حساس است و صدمه می‌بیند؛ بنابراین تلوزیون را آرام و بدون عجله تمیز کنید.
  • حتما از دستمال مناسب استفاده کنید. دستمال میکروفایتر یا دسمال جادویی یک گزینه خوب برای تمیز کردن تلوزیون است.
  • دستمال کاغذی، حوله و پدهای ساینده روی نمایشگر خش می‌اندازند و برای تمیز کردن تلوزیون مناسب نیستند. دستمال‌های کثیف و روغنی صفحه نمایشگر را آلوده می‌کنند و زحمت شما هدر می‌ر٠ود؛ بنابراین از دستمال تمیز استفاده کنید.
  • از شوینده مناسب استفاده کنید. پاک‌کننده‌های مخصوص LED بهترین گزینه برای پاک کردن تلوزیون هستند.
  • شیشه پاک‌کن، پودر شستشو و صابون برای تمیز کردن تلوزیون مناسب نیستند. علاوه بر این موارد، پاک‌کننده‌هایی که با حلال‌های الکل، بنزین، آمونیاک و آستون تولید می‌شوند نیز به صفحه نمایش آسیب می‌رسانند.

چگونه کنترل تلویزیون را تمیز کنیم

تمیز کردن کنترل تلویزیون جزء کارهای همیشگی نظافت نیست. ما هر روز میز، تلویزیون و وسایل خانه را نظافت و گردگیری می‌کنیم اما همه مردم هنگام نظافت، کنترل تلویزیون را فراموش می می کنند. کنترل تلویزیون جزء معدود وسایلی است که ارتباط مستقیم با دست دارد، همین موضوع حساسیت تمیز کردن ریموت تلویزیون را بیشتر می‌کند.

در این فیلم قصد داریم راهکارهای کاربردی و آسانی را در این زمینه ارائه نماییم. خوب در ادامه ببینیم چگونه کنترل تلویزیون را تمیز کنیم.

در آخر از شما دعوت می شود مطلب چگونه میز تلویزیون را تمیز کنیم؟ را هم مطالعه کنید و نظرات و تجربه خودتون را با دکومبل در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *